Reklama

Powstanie kolejny sezon "Detektywa"?

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezonu serialu HBO "Detektyw", w którym w rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey i Woody Harrelson, dwa kolejne sezony nie spotkały się już z tak ciepłym przyjęciem. Mimo to powstanie czwartego sezonu jest bardziej prawdopodobne niż do tej pory. Odpowiedzialny za treści na HBO i HBO Max Casey Bloys wyjawia, że trwa właśnie poszukiwanie scenarzystów, którzy tchnęliby nowego ducha w tę serię.

Pierwsza seria "Detektywa" zyskała wierne grono fanów. Kolejne sezony jej nie dorównały

"Detektyw" to serial kryminalny mający formę antologii. Opowiada o mrocznych historiach, w których przeszłość łączy się z teraźniejszością. Oczekiwania, jakie pojawiły się po premierze pierwszego sezonu serialu "Detektyw", były ogromne. Drugi sezon z Vincem Vaughnem, Rachel McAdams i Colinem Farrellem nie zdołał mu dorównać. Nieco lepiej było w przypadku trzeciego sezonu z Mahershalą Alim w roli głównej.

Twórcą serialu nadawanego w latach 2014-2019 był Nic Pizzolatto. Jak przyznał w jednym z wcześniejszych wywiadów, miał pomysł na kolejną odsłonę "Detektywa", jednak nie została ona zrealizowana. Wobec tego Pizzolatto związał się ze stacją FX, dla której miał nakręcić kolejny serial z McConaugheyem zatytułowany "Redeemer". Jednak i z tego projektu nic nie wyszło.

Reklama

Czwartym sezonem "Detektywa", jeśli takowy powstanie, zajmie się ktoś inny. "Mogę powiedzieć, że pracujemy aktualnie z kilkoma scenarzystami, poszukując odpowiedniego podejścia. To bez dwóch zdań serial, którym jesteśmy bardzo zainteresowani i myślę, że byłoby ciekawie, gdyby udało nam się znaleźć jakiś nowy głos. Naszym priorytetem jest jakość. Jeśli więc zakończy się to wszystko scenariuszami, które nie spełnią naszych oczekiwań, po prostu ich nie zrealizujemy" - mówi Bloys w rozmowie z portalem "Deadline".

Bloys nie potwierdził krążących do tej pory plotek dotyczących dwojga scenarzystów, którzy rzekomo pracują nad kontynuacją "Detektywa". Pierwszym z nich jest twórca "Euforii" Sam Levinson, drugą Argentynka Lucia Puenzo ("XXY", "Anioł śmierci").

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Detektyw (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje