Reklama

Reklama

"Planeta Singli": Serialowa antologia o internetowych randkach

​Trwają zdjęcia do serialu "Planeta Singli. Osiem historii". Oprócz Izabeli Kuny i Bartłomieja Topy w premierowej serii pojawią się m.in. Piotr Witkowski, Maria Maj, Witold Dębicki, Maciej Damięcki, Masza Wągrocka, Konrad Elekryk, czy Antoni Królikowski.

​Trwają zdjęcia do serialu "Planeta Singli. Osiem historii". Oprócz Izabeli Kuny i Bartłomieja Topy w premierowej serii pojawią się m.in. Piotr Witkowski, Maria Maj, Witold Dębicki, Maciej Damięcki, Masza Wągrocka, Konrad Elekryk, czy Antoni Królikowski.
Izabela Kuna i Piotr Witkowski to gwiazdy nowelki "Zjazd absolwentów" /Paweł Drabik /Canal+

Serialowa "Planeta Singli" to cykl ośmiu historii miłosnych, które z humorem opowiadają o wszystkich stronach internetowego randkowania. Każdy z odcinków portretujących współczesny świat miłosnych wzlotów i upadków, pokazany będzie oczami innego reżysera. Historie stanowią zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie i motywacja do rozpoczęcia poszukiwań miłości online. Ten ośmioodcinkowy cykl filmowy powstaje we współpracy Canal+, Gigant Films i Grupy M7. Premiera międzynarodowej produkcji zaplanowana jest na koniec 2021 roku, już teraz możemy zobaczyć zdjęcia i poznać szczegóły fabuły trzech historii cyklu.

Reklama

"Pracując nad kinową trylogią 'Planety Singli' poznaliśmy wiele historii, którymi dzielili się z nami znajomi, współpracownicy, a także internauci. Historii miłosnych poszukiwań, doświadczeń i spotkań ludzi w każdym wieku. Pomysł na antologię przyszedł więc naturalnie, a możliwość ubrania go w serię ośmiu opowieści dzięki telewizyjnemu formatowi stworzonemu wspólnie z Canal+, pozwolił na zrealizowanie go w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób. I jak zawsze, dobrą rozrywkę staramy się połączyć z mądrym przekazem. Cały czas jesteśmy w zdjęciach i nagrywamy kolejne odcinki serii. Mamy przyjemność pracować z naprawdę genialnymi twórcami oraz aktorami, którzy tworzą wyjątkowy klimat tej serii" - mówi producent serii Radosław Drabik (Gigant Films).

"Planeta Singli": Kto wystąpi w serialowej antologii?

Bohaterką "Zjazdu absolwentów" (reżyseria Aleksandra Terpińska, scenariusz Aleksandra Parnowska-Ramsey) jest kobieta (Izabela Kuna) na skraju rozwodu, która wybiera się na zjazd absolwentów liceum. Kilkanaście lat wcześniej poznała w nim swojego męża (Bartłomiej Topa). Aby mu dopiec, postanawia udawać, że ma nowego kochanka (Piotr Witkowski). W odcinku reżyserowanym przez Aleksandrę Terpińską zagrają również Anna Krotoska, Rafał Królikowski, Andrzej Konopka i Arkadiusz Brykalski.

Kolejna historia - "Władek i Halinika" (reżyseria Mateusz Głowacki, scenariusz Abelard Giza i Szymon Jachimek) - to opowieść o fascynującej relacji tytułowego Władka i Halinki. Poczciwy emeryt (Witold Dębicki) poznaje starszą panią (Maria Maj), która udowodni mu, że w każdym wieku jest jeszcze szansa na szaloną i zmysłową miłość, burzę emocji oraz powrót do pełni życia. Obok Maj i Dębickiego na ekranie też widzowie zobaczą Macieja Damięckiego, Klarę Bielawkę, czy Nicolasa Przygodę.

Z kolei "Bullshit Detector" (reżyseria i scenariusz Michał Chaciński) rozgrywa się w trakcie pierwszej randki w czasie magicznych, pełnych nastroju dni tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia, która kończy się nieoczekiwanym (i pozbawionym jakiegokolwiek uroku) konfliktem z prawem. Główna bohaterka będzie zmuszona zweryfikować swoje dotychczasowe relacje z mężczyznami. W filmie zagra wschodząca gwiazda kina Masza Wągrocka, a partnerować jej będą Antoni Królikowski i Konrad Eleryk.

"Planeta Singli": To był przełom

"Planeta Singli" była przełomem w historii polskiej komedii romantycznej - nie tylko cieszyła się dużą popularnością wśród widzów, ale wzbudziła także uznanie krytyków. Nic dziwnego, że dwa lata po premierze "Planety Singli" powstał sequel, z kolei w 2019 roku seria stała się trylogią.

"Ogromy kinowy sukces 'Planety Singli' w 2016 roku zaowocował dwoma kontynuacjami, które także stały się filmowymi hitami. Miliony Polaków pokochały nasz "planetowy" świat. Już podczas powstawania scenariusza pierwszego filmu, kolekcjonowaliśmy pomysły i historie ludzi, którzy spotkali się dzięki randkowej aplikacji i teraz podzielimy się nimi z widzami. Moim zdaniem to będzie prawdziwa uczta dla nie tylko dla fanów serii, ale też dla całkiem nowych odbiorców, których przyciągnie różnorodność opowieści, odmienny ton każdej z nich" - mówi producent kultowej "Planety Singli", Radosław Drabik.
 


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 'Planeta Singli' (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL