Reklama

Reklama

"Planeta Singli. Osiem historii": Kiedy premiera nowego serialu Canal+?

Na 19 listopada zaplanowano premierę serialu "Planeta Singli. Osiem historii". To osiem osobnych, uniwersalnych historii o miłości, która nie zna granic wieku. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że bohaterowie każdej z nich poznają się przez aplikacje randkowe. Wszystkie odcinki realizowane są z inną obsadą, przez innego reżysera i twórców. Seria będzie dostępna na antenie Canal+ i w serwisie Canal+ online.

Na 19 listopada zaplanowano premierę serialu "Planeta Singli. Osiem historii". To osiem osobnych, uniwersalnych historii o miłości, która nie zna granic wieku. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że bohaterowie każdej z nich poznają się przez aplikacje randkowe. Wszystkie odcinki realizowane są z inną obsadą, przez innego reżysera i twórców. Seria będzie dostępna na antenie Canal+ i w serwisie Canal+ online.
W serii "Planeta Singli. Osiem historii" pojawi się 168 aktorów – wiele nowych twarzy oraz plejada największych gwiazd małego i dużego ekranu. /Canal+

Serialowa "Planeta Singli" to cykl ośmiu historii miłosnych, które z humorem opowiadają o wszystkich stronach internetowego randkowania. Każdy z odcinków portretujących współczesny świat miłosnych wzlotów i upadków, pokazany będzie oczami innego reżysera. Historie stanowią zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie i motywacja do rozpoczęcia poszukiwań miłości online. Ten ośmioodcinkowy cykl filmowy powstaje we współpracy Canal+, Gigant Films i Grupy M7. Premiera międzynarodowej produkcji zaplanowana jest na koniec 2021 roku, już teraz możemy zobaczyć zdjęcia i poznać szczegóły fabuły trzech historii cyklu.

Reklama

"Pracując nad kinową trylogią 'Planety Singli', poznaliśmy wiele historii, którymi dzielili się z nami znajomi, współpracownicy, a także internauci. Historii miłosnych poszukiwań, doświadczeń i spotkań ludzi w każdym wieku. Pomysł na antologię przyszedł więc naturalnie, a możliwość ubrania go w serię ośmiu opowieści dzięki telewizyjnemu formatowi stworzonemu wspólnie z Canal+, pozwolił na zrealizowanie go w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób. I jak zawsze, dobrą rozrywkę staramy się połączyć z mądrym przekazem. Cały czas jesteśmy w zdjęciach i nagrywamy kolejne odcinki serii. Mamy przyjemność pracować z naprawdę genialnymi twórcami oraz aktorami, którzy tworzą wyjątkowy klimat tej serii" - mówi producent serii Radosław Drabik (Gigant Films).

W serii pojawi się 168 aktorów - wiele nowych twarzy oraz plejada największych gwiazd małego i dużego ekranu.

"Planeta Singli": Kto wystąpi w serialowej antologii?

Bohaterką "Zjazdu absolwentów" (reżyseria Aleksandra Terpińska, scenariusz Aleksandra Parnowska-Ramsey) jest kobieta (Izabela Kuna) na skraju rozwodu, która wybiera się na zjazd absolwentów liceum. Kilkanaście lat wcześniej poznała w nim swojego męża (Bartłomiej Topa). Aby mu dopiec, postanawia udawać, że ma nowego kochanka (Piotr Witkowski). W odcinku reżyserowanym przez Aleksandrę Terpińską zagrają również Anna Krotoska, Rafał Królikowski, Andrzej Konopka i Arkadiusz Brykalski.

"Grzesznica" (reżyseria Julia Kolberger, scenariusz Łukasz Światowiec) opowie o pochodzącej ze Śląska nauczycielce Kasi (Hanna Konarowska-Nowińska), która umawia się z poznanym na Planecie Singli Rafałem (Filip Pławiak). Dziewczyna czuje, że to jej bratnia dusza. Będąc świadkową na tradycyjnym góralskim weselu swojego brata (Stanisław Linowski), przeżywa szok, kiedy na miejscu spotyka mężczyznę, z którym wcześniej spędziła pełną emocji noc.

W "Teście" (reżyseria Aleksander Pietrzak, scenariusz Błażej Dzikowski) spotkamy Elę (Marianna Linde). Młoda chemiczka postanawia stworzyć specjalny test, który ma sprawdzać cechy niezbędne do zbudowania udanego związku. Na pierwszych randkach prowokuje mężczyzn, żeby poznać ich prawdziwą naturę. W końcu przez aplikację Planety Singli umawia się na spotkanie z intrygującym Adamem (Mateusz Damięcki). Czy jej test zadziała i w ten sposób odnajdzie prawdziwą miłość?

W noweli "Usłysz mnie" (reżyseria Maciej Kawalski, scenariusz Jules Jones) przeniesiemy się do czeskiej Pragi, gdzie mieszka utalentowany muzycznie Tomáš (Zdeněk Piškula), który zarabia na życie pracą w sklepie z instrumentami. Jego życie zmienia się diametralnie, gdy na Planecie Singli poznaje piękną i intrygującą Polkę, Paulinę (Zofia Wichłacz), która cierpi na mizofonię, czyli nadwrażliwość na niektóre dźwięki. Schorzenie, z którym się zmaga redefiniuje dla obojga pojęcie miłości, czułości i związku.

Z kolei bohaterem "Dystansu" (reżyseria Kuba Czekaj, scenariusz Abelard Giza, Szymon Jachimek) jest Bartek, który rusza w tajemnicy przed rodzicami w szaloną wyprawę do Wiednia, by wreszcie spotkać się na żywo ze swoją miłością z Internetu. Nastolatek nie poddaje się, nawet gdy okazuje się, że jego podróż nie przebiega zgodnie z planem. Kto go przywita na miejscu? Pierwsze spotkania potrafią zaskoczyć.

Z kolei "Detector" (reżyseria i scenariusz Michał Chaciński) rozgrywa się w trakcie pierwszej randki w czasie magicznych, pełnych nastroju dni tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia, która kończy się nieoczekiwanym (i pozbawionym jakiegokolwiek uroku) konfliktem z prawem. Główna bohaterka będzie zmuszona zweryfikować swoje dotychczasowe relacje z mężczyznami. W filmie zagra wschodząca gwiazda kina Masza Wągrocka, a partnerować jej będą Antoni Królikowski i Konrad Eleryk.

Kolejna historia - "Władek i Halinika" (reżyseria Mateusz Głowacki, scenariusz Abelard Giza i Szymon Jachimek) - to opowieść o fascynującej relacji tytułowego Władka i Halinki. Poczciwy emeryt (Witold Dębicki) poznaje starszą panią (Maria Maj), która udowodni mu, że w każdym wieku jest jeszcze szansa na szaloną i zmysłową miłość, burzę emocji oraz powrót do pełni życia. Obok Maj i Dębickiego na ekranie też widzowie zobaczą Macieja Damięckiego, Klarę Bielawkę, czy Nicolasa Przygodę.

Ostatnia nowela "Noc w Amsterdamie" (reżyseria i scenariusz Michał Marczak) opowie historię Piotra, który przyjeżdża w delegację do Amsterdamu i po nieudanej prezentacji zapija strach o los swojego biznesu w miejscowym barze. Wspólnie ze znajomymi świętuje też urodziny. Koledzy w ramach prezentu postanawiają założyć mu fałszywe konto na Planecie Singli i umówić go na przygodne spotkanie z piękną Holenderką Sylvii. Czy fatalny dzień zmieni się w najlepszą noc w jego życiu?

"Planeta Singli": To był przełom

"Planeta Singli" była przełomem w historii polskiej komedii romantycznej - nie tylko cieszyła się dużą popularnością wśród widzów, ale wzbudziła także uznanie krytyków. Nic dziwnego, że dwa lata po premierze "Planety Singli" powstał sequel, z kolei w 2019 roku seria stała się trylogią.

"Ogromy kinowy sukces 'Planety Singli' w 2016 roku zaowocował dwoma kontynuacjami, które także stały się filmowymi hitami. Miliony Polaków pokochały nasz "planetowy" świat. Już podczas powstawania scenariusza pierwszego filmu, kolekcjonowaliśmy pomysły i historie ludzi, którzy spotkali się dzięki randkowej aplikacji i teraz podzielimy się nimi z widzami. Moim zdaniem to będzie prawdziwa uczta dla nie tylko dla fanów serii, ale też dla całkiem nowych odbiorców, których przyciągnie różnorodność opowieści, odmienny ton każdej z nich" - mówi producent kultowej "Planety Singli", Radosław Drabik.

Zobacz również: 

"Squid Game": "Nie pozwólcie dzieciom oglądać tego serialu"

"Carrie": Studniówka z piekła rodem

Lady Gaga nago promuje film "Dom Gucci"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 'Planeta Singli' (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL