Reklama

Piróg otworzy Stadion Narodowy

Uroczystość otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie przygotują m.in. choreograf Michał Piróg i muzyk Adam Sztaba. To wynik rozstrzygniętego w poniedziałek przetargu, który zaskoczył samych zainteresowanych.

Choreograf chce zaangażować 200 tancerzy, a próby planuje zacząć już 3 stycznia. Michał Piróg jest bardzo zaskoczony, że koncepcja projektu, w której uczestniczy, okazała się najlepsza.

Reklama

"To miłe ponieważ mamy w Polsce trend, że wszystko musi być na poważnie i martyrologicznie, a nasz scenariusz jest wesoły i patrzący w przyszłość" - przekonuje Michał Piróg w rozmowie z PAP Life.

Artysta cieszy się, że będzie pracować z ludźmi, którzy uprawiają sztukę przede wszystkim dla idei. Swą wizję omówił już na spotkaniu z reżyserem Giorgosem Stylianou. Tancerz informuje, że ma zamiar zaangażować około 200 tancerzy z Polski i zza granicy, których chce wyłowić na castingu.

"Gdy tylko dowiedziałem się, że robimy ten projekt, to dałem znać jednej z najlepszych na świecie sekcji tanecznych. Już wiem, że zarezerwowali dla nas czas. Ci tancerze potrafią rzeczy, których w Polsce się nie robi. Od samego początku wiedziałem, że tylko oni mogą udźwignąć tę część widowiska" - powiedział Piróg.

Znany choreograf zapowiada, że na otwarcie Stadionu Narodowego stworzy prawdziwą taneczną sztukę.

"W mojej choreografii będzie dużo tańca współczesnego połączonego z różnymi stylami. Mam nadzieję, że znajdzie się też miejsce na tańce narodowe" - powiedział Michał Piróg, który ma nadzieję pozytywnie zaskoczyć widzów.

"Chcemy, żeby było to widowisko dla wszystkich i ze wszystkim, co najlepsze. Chcemy być dumni, że mamy tylu zdolnych Polaków, bo główne wydarzenia tego widowiska będą dotyczyły mieszkańców naszego kraju" - powiedział Piróg.

Na uroczystym otwarciu Stadionu Narodowego, które planowane jest na koniec sierpnia lub początek września 2011 roku, wystąpi ponadto wiele polskich gwiazd.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Piróg | stadiony | Adam Sztaba | Stadion Narodowy | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje