Reklama

Piotra Stramowskiego walka "Na noże"

Piotr Stramowski w serialu "Na noże" /Piotr Litwic /TVN

Podoba mi się to, że w serialu świat kuchni pokazany jest taki, jakim jest naprawdę. Pracowałem z kucharzami takimi jak Mateusz Gessler i Jacek Grochowina, od których nauczyłem się bardzo dużo - tak Piotr Stramowski komentuje pracę przy nowym serialu "Na noże".

Już tej jesieni w TVN będziemy mogli oglądać Piotra Stramowskiego w odsłonie nowego serialu "Na noże". Fabuła serialu osadzona jest w kulinarnym świecie. Postać Stramowskiego konkurować będzie z postacią graną przez Wojciecha Zielińskiego. Obaj bohaterowie, Darek i Jacek, przejdą przez trudną drogę kulinarnej rywalizacji, która wiedzie do realizacji marzeń kucharzy.

- Darek, grana przeze mnie postać, to mistrz kuchni molekularnej, która nie jest jeszcze tak bardzo popularna. Postać Wojtka, Jacek, jest zwolennikiem kuchni tradycyjnej i świetnym kucharzem. Między chłopakami trwa rywalizacja. Darek jest czarnym charakterem, to dosyć niesympatyczna postać, co można zobaczyć na zapowiedziach. To dla mnie ciekawe, bo pierwszy raz gram postać tak wyraźnie narysowaną. W moim bohaterze ciężko było znaleźć pozytywne cechy czy wskazać sytuacje, które mogą go usprawiedliwić - dlaczego tak postępuje, dlaczego jest niemiły dla swoich współpracowników. To ciężkie, bo taką postać trzeba polubić i przede wszystkim zrozumieć - wyjaśnia Stramowski.

Reklama

Trudno o realizm rozgrywanych scen w kuchni bez odpowiedniego przygotowania aktorów. Kulinarny świat rządzi się swoimi prawami, dlatego ciężko jest człowiekowi niezwiązanemu z branżą wyobrazić sobie, co kryje się po tej drugiej stronie. Ekipa serialu stanęła na wysokości zadania i stworzyła aktorom warunki do zapoznania się z gastronomicznym środowiskiem.

- Miałem indywidualne szkolenie u Jacka Grochowiny. Spędziłem dwa dni, od rana do wieczora, przypatrując się temu jak pracują i porozumiewają się ze sobą kucharze, po to żeby złapać ten klimat. To jest inny świat, który dla nas jest niedostępny. W tym serialu można tego dotknąć - podkreśla aktor.

Serial "Na noże" wpisuje się niejako w kulinarny trend - nie tylko podglądamy to, co dzieje się na zapleczach restauracji, ale sami próbujemy swoich sił jako domowi szefowie kuchni. Wyraźnie cenimy zdrowe, ładnie wyglądające i wartościowe jedzenie. Co zauważa sam Stramowski.

- Coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je. Motyw, kult jedzenia stał się ważniejszy, co jest fajną zmianą. Jeszcze parę lat temu nikt nie zwracał uwagi na to, co ma na talerzu, teraz podchodzimy do tego bardziej świadomie - przyznaje.

Serial "Na noże" zagości w TVN już we wrześniu.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Stramowski | Na noże (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL