Reklama

Reklama

Piotr Kraśko skazany za jazdę autem bez uprawnień

Kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów i 7500 złotych grzywny - taki wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Łomży w sprawie prezentera Piotra Kraśko, który prowadził samochód bez uprawnień. Prezenter prawo jazdy stracił w 2015 roku.

Kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów i 7500 złotych grzywny - taki wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Łomży w sprawie prezentera Piotra Kraśko, który prowadził samochód bez uprawnień. Prezenter prawo jazdy stracił w 2015 roku.
Piotr Kraśko /AKPA /AKPA

Piotr Kraśko na początku kwietnia tego roku został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli w województwie podlaskim. Jak informuje "Super Express", wyszło wtedy na jaw, że nie posiada prawa jazdy, a uprawnienia cofnięto mu kilka lat temu. W takiej sytuacji poruszanie się autem jest traktowane jak przestępstwo. 

"Prokuratura postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy" - wyjaśnia informator "SE".

Piotr Kraśko skazany. Jaki wyrok?

Kraśko został skazany na kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów i otrzymał 7500 złotych grzywny, ale groziły mu nawet 2 lata więzienia. Prokuratura nie była zadowolona z takiego obrotu sprawy i złożyła odwołanie. Jednak sąd II instancji ponownie wydał ten sam wyrok, który stał się już prawomocny.

Reklama

"Sąd jednak wziął pod uwagę m.in. jego dotychczasową niekaralność" - dodaje informator "SE".

Nie jest tajemnicą, że Piotr Kraśko ma słabość do luksusowych i szybkich pojazdów. Często pokazuje się w ekskluzywnych sportowych autach. 

W 2009 roku media rozpisywały się o tym, że Kraśko stracił prawo jazdy za punkty karne. Kilka lat później, w roku 2015, ponownie odebrano mu uprawnienia do prowadzenia, a żeby je odzyskać musiałby ponownie przystąpić do egzaminu. Z informacji "SE" wynika, że tego nie zrobił.

"W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo" - wyjaśnia informator SE.

Zatem przez ostatnich 6 lat Piotr Kraśko, mimo zakazu, prowadził samochód.

Piotr Kraśko: Zrozumiała kara

W poniedziałek Piotr Kraśko odniósł się do doniesień tabloidu. - To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się siedząc na miejscu pasażera - powiedział w rozmowie z "SE".

Kraśko zapewnił też, że po ostatnim, kwietniowym zatrzymaniu przystąpił do egzaminu i zdał go. Nie zmienia to jednak wyroku sądu, który jasno mówi, że do września przyszłego roku ma zakaz prowadzenia auta.

Zobacz również:

Kochały się w nim wszystkie dziewczyny. Dlaczego porzucił Polskę?

W obronie golizny! Jeden z największych skandali w historii

Znany aktor pobił reżysera? "Oscarowe samobójstwo"!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL