Reklama

Reklama

"Pierwszy raz" Polaków to "Stranger Things", "Narcos" i "House of Cards"

Netflix zaprezentował zestawienie "pierwszego razu" z seryjnym oglądaniem w Polsce. W czołówce jest "Stranger Things", "Narcos" i "House of Cards".

Bohaterowie serialu "Stranger Things" na rozdaniu Złotych Globów 2018

Pod pojęciem seryjne oglądanie rozumie się obejrzenie co najmniej jednego sezonu serialu w ciągu 7 dni od rozpoczęcia. Ponad 90 proc. użytkowników Netflix, którzy korzystają z serwisu co najmniej od roku, pierwsze seryjne oglądanie ma już za sobą.

Według danych Netflixa, pierwsze zauroczenia serialami większość z nas przeżywa z niegrzecznymi chłopcami (i dziewczynami). Widzowie z Polski najczęściej rozpoczynają swoją przygodę z seryjnym oglądaniem od serialu "Stranger Things". Wysoko w rankingu plasują się także takie tytuły, jak "Narcos", "Breaking Bad" czy "Orange Is the New Black".

"Nietrudno jest też wciągnąć się w historie, które przedstawiają mnóstwo silnych kobiecych charakterów, jak w 'Orange is The New Black', czy tych stawiających przed nami wiele trudnych pytań jak 'Trzynaście powodów'. Na końcu finałowej dziesiątki pojawiły się przygody ekscentrycznego naukowca i jego rozchwianego emocjonalnie wnuka, czyli serial 'Rick and Morty' (miejsce 9.) oraz historia panowania królowej Elżbiety II przedstawiona w 'The Crown' (miejsce 10.)" - powiedziała reporterowi RMF Piotrowi Bułakowskiemu Łucja Dzierżak z Netflix.

Reklama

Widzowie na całym świecie rozpoczynają swoją przygodę z seryjnym oglądaniem do 12 dni od rejestracji w serwisie Netflix. W Polsce bardzo szybko zaczyna się seryjne oglądanie, bo już po 3 dniach.

10 najpopularniejszych seriali na Netflix, od których widzowie w Polsce rozpoczęli swoją przygodę z seryjnym oglądaniem:

1/ "Stranger Things"
2/ "Narcos"
3/ "House of Cards"
4/ "Breaking Bad"
5/ "Orange Is the New Black"
6/ "Trzynaście powodów"
7/ "Wikingowie"
8/ "The 100"
9/ "Rick and Morty"
10/ "The Crown".
RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje