Reklama

"Piękno do poprawki", czyli jak odzyskać normalny wygląd?

Co zrobić, kiedy dziwacznie przekute uszy odstraszają pracodawców, a zbyt duże implanty piersi przeszkadzają w codziennych czynnościach? "Piękno do poprawki" to program, w którym specjaliści pomogą ofiarom nieprzemyślanych decyzji odzyskać normalny wygląd.

"Piękno do poprawki" emitowane będzie na kanale TLC. Pierwszy odcinek widzowie zobaczą już 20 maja.

Reklama

Program prowadzi Katie Piper, znana brytyjska modelka i prezenterka, której twarz została oszpecona w wyniku napaści zazdrosnego chłopaka. Przemierzając Wielką Brytanię kobieta spotka się z ludźmi, którzy chcą naprawić błędy swojej młodości.

Kim jest Katie Piper?

Wiadomość o jej tragedii obiegła świat. Gdy w 2008 roku spotkała Davida Lyncha [nie mylić z wybitnym reżyserem, to jedynie zbieżność imienia i nazwiska - red.], intrygującego miłośnika sztuk walki, nic nie zapowiadało tragedii.

Po dwóch tygodniach znajomości Katie, wschodząca gwiazda brytyjskiej telewizji oraz wzięta fotomodelka, postanowiła jednak zakończyć znajomość i wtedy ujawniła się prawdziwa natura Davida. Katie została porwana, zgwałcona, zaatakowana nożem i więziona przez 8 godzin w hotelowym pokoju, po czym wynajęty przez Lyncha napastnik oblał ją silnie żrącym kwasem siarkowym.

W wyniku ataku Katie poniosła rozległe obrażenia twarzy, przełyku i żołądka, straciła również wzrok w jednym oku. Rany na twarzy zostały zakwalifikowane jako poparzenia trzeciego stopnia, praktycznie uniemożliwiając Katie normalne funkcjonowanie.

Dziś jest po prawie 200 operacjach, które zrekonstruowały jej twarzy i pomogły odzyskać wzrok w niewidzącym oku. Można powiedzieć, że lekarze dokonali cudu. Dziś Katie wygląda pięknie i cieszy się urokami macierzyństwa, jednocześnie aktywnie działając na rzecz poparzonych osób, a także służąc za wzór oraz motywację dla wszystkich walczących ze swoimi kompleksami. Założyła fundację wspierającą ofiary poparzeń, a mężczyzna, który ją okaleczył, resztę życia spędzi w więzieniu.

"Ten atak to już przeszłość, a ja nie należę do ludzi, którzy ciągle oglądają się za siebie. Chciałabym, żeby kobiety dotknięte jakimiś niedoskonałościami, zobaczyły mnie i poczuły się bardziej komfortowo" - zapewnia Katie.

Premiera programu "Piękno do poprawki" już we wtorek, 20 maja, o godz. 21:30 na TLC.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje