Reklama

Paweł Domagała w głównej roli w serialu "Żmijowisko"

Paweł Domagała to aktor i wokalista. Na obu scenach tej filmowo - teatralnej i muzycznej odnosi sukcesy. W podwójnej roli zobaczymy go również w nowej produkcji Canal + - "Żmijowisko" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Aktor wykreował postać serialowego Arka, ale także napisał piosenkę, która towarzyszy obrazowi.

Paweł Domagała to aktor i wokalista. Na obu scenach tej filmowo - teatralnej i muzycznej odnosi sukcesy. W podwójnej roli zobaczymy go również w nowej produkcji Canal + - "Żmijowisko" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Aktor wykreował postać serialowego Arka, ale także napisał piosenkę, która towarzyszy obrazowi.
Paweł Domagała na planie serialu "Żmijowisko" /Canal+

Piosenka "Żmijowisko", której premiera miała miejsce pod koniec września ma już ponad 1 mln 600 tys. wyświetleń na YouTube i od kilku tygodni zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów rozgłośni radiowych w całej Polsce.

Zanim jednak powstał klip i piosenka, Paweł Domagała przez kilka tygodni kreował postać serialowego Arka.

- Arek z całą determinacją poszukuje swojego zaginionego dziecka, jest także mężem tkwiącym w mocno niesatysfakcjonującym związku. Czuje się tym gorszym ogniwem ciągnącym partnerkę w dół, co szczególnie dla mężczyzny, jest mocno niekomfortową sytuacją - zdradza aktor.

- Moja postać nie należy do paczki przyjaciół, która spotyka się na Mazurach w Żmijowisku. To koledzy i przyjaciele jego żony Kamili (Agnieszka Żulewska). On studiów nie skończył, poświęcił się rodzinie. Nie ma co ukrywać, jest traktowany jako ten gorszy i czuję się gorszy. Nie najlepiej sobie z tym radzi. Pierwsza wizyta Arka w Żmijowisku to pobyt wakacyjny. Druga jest diametralnie różna. Przyjeżdża tam jako naznaczony, osaczony, osądzony i wyklęty i nie jest tutaj mile widzianym gościem - dodaje Domagała.

Reklama

"Żmijowisko" to poza misternie utkaną fabułą kryminalną, przede wszystkim świetny serial psychologiczny, szczegółowo pokazujący zawiłe relacje bohaterów, złożoność ich osobowości i postaw wobec tragedii.

- Świetnie postaci i ich relacje zbudował w książce Wojciech Chmielarz. Grając aktor już wie jak kreować role, ma odpowiedź na niemal wszystkie pytania. Myślę, że wśród widzów równe emocje będzie budziła sama kryminalna zagadka, jak i to co się dzieje między bohaterami. To jest duży atut i książki i serialu - mówi Paweł Domagała.

Postać Arka to główna rola męska w "Żmijowisku", która niosła za sobą duży ciężar gatunkowy z uwagi na jej złożoność. 

- Każda rola jest dla mnie wyzwaniem i do każdej podchodzę z równym zaangażowaniem. Stworzenie roli Arka wymagało dużej precyzji, bo tu nie ma miejsca na improwizację, trzeba ją było trzymać w ryzach i bardzo rozsądnie i mądrze stawiać akcenty, żeby cała układanka fabularna trzymała się kupy - zdradza Paweł Domagała.

"Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W produkcji, obok Pawła Domagały, występują: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński i Joachim Lamża. W obsadzie znaleźli się też aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Premierowy odcinek serialu zostanie wyemitowany w niedzielę, 3 listopada, o godz. 21.30 na antenie CANAL+.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żmijowisko (serial) | Paweł Domagała
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy