Reklama

Paweł Domagała w głównej roli w serialu "Żmijowisko"

Paweł Domagała to aktor i wokalista. Na obu scenach tej filmowo - teatralnej i muzycznej odnosi sukcesy. W podwójnej roli zobaczymy go również w nowej produkcji Canal + - "Żmijowisko" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Aktor wykreował postać serialowego Arka, ale także napisał piosenkę, która towarzyszy obrazowi.

Paweł Domagała na planie serialu "Żmijowisko"

Piosenka "Żmijowisko", której premiera miała miejsce pod koniec września ma już ponad 1 mln 600 tys. wyświetleń na YouTube i od kilku tygodni zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów rozgłośni radiowych w całej Polsce.

Reklama

Zanim jednak powstał klip i piosenka, Paweł Domagała przez kilka tygodni kreował postać serialowego Arka.

- Arek z całą determinacją poszukuje swojego zaginionego dziecka, jest także mężem tkwiącym w mocno niesatysfakcjonującym związku. Czuje się tym gorszym ogniwem ciągnącym partnerkę w dół, co szczególnie dla mężczyzny, jest mocno niekomfortową sytuacją - zdradza aktor.

- Moja postać nie należy do paczki przyjaciół, która spotyka się na Mazurach w Żmijowisku. To koledzy i przyjaciele jego żony Kamili (Agnieszka Żulewska). On studiów nie skończył, poświęcił się rodzinie. Nie ma co ukrywać, jest traktowany jako ten gorszy i czuję się gorszy. Nie najlepiej sobie z tym radzi. Pierwsza wizyta Arka w Żmijowisku to pobyt wakacyjny. Druga jest diametralnie różna. Przyjeżdża tam jako naznaczony, osaczony, osądzony i wyklęty i nie jest tutaj mile widzianym gościem - dodaje Domagała.

"Żmijowisko" to poza misternie utkaną fabułą kryminalną, przede wszystkim świetny serial psychologiczny, szczegółowo pokazujący zawiłe relacje bohaterów, złożoność ich osobowości i postaw wobec tragedii.

- Świetnie postaci i ich relacje zbudował w książce Wojciech Chmielarz. Grając aktor już wie jak kreować role, ma odpowiedź na niemal wszystkie pytania. Myślę, że wśród widzów równe emocje będzie budziła sama kryminalna zagadka, jak i to co się dzieje między bohaterami. To jest duży atut i książki i serialu - mówi Paweł Domagała.

Postać Arka to główna rola męska w "Żmijowisku", która niosła za sobą duży ciężar gatunkowy z uwagi na jej złożoność. 

- Każda rola jest dla mnie wyzwaniem i do każdej podchodzę z równym zaangażowaniem. Stworzenie roli Arka wymagało dużej precyzji, bo tu nie ma miejsca na improwizację, trzeba ją było trzymać w ryzach i bardzo rozsądnie i mądrze stawiać akcenty, żeby cała układanka fabularna trzymała się kupy - zdradza Paweł Domagała.

"Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć.

Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W produkcji, obok Pawła Domagały, występują: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Piotr Stramowski, Cezary Pazura, Wojciech Zieliński i Joachim Lamża. W obsadzie znaleźli się też aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.

Premierowy odcinek serialu zostanie wyemitowany w niedzielę, 3 listopada, o godz. 21.30 na antenie CANAL+.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Żmijowisko (serial) | Paweł Domagała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje