Reklama

"Paradoks": Linda jak Clint Eastwood?

W Łodzi trwają zdjęcia do nowego serialu sensacyjno-kryminalnego TVP2 "Paradoks" w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza. Jeden z 13 odcinków serialu wyreżyseruje też scenarzysta Igor Brejdygant.

Na planie, w hali łódzkiego Opus TV, gdzie realizowane są sceny biurowe w komisariacie, spotykamy trójkę głównych aktorów: Bogusława Lindę, Annę Grycewicz oraz Cezarego Łukaszewicza. Wiodącą postacią serialu jest grany przez Lindę inspektor komendy policji Marek Kaszowskiego, który w śledztwie posługuje się metodami nie zawsze zgodnymi z prawem, ale jego własnym poczuciem sprawiedliwości. Samotny, małomówny i sprawiedliwy - te cechy sprawiają, że inspektor porównywany jest do Brudnego Harry'ego, czyli detektywa Callahana.

Reklama

- Pochlebia mi porównanie do Brudnego Harry'ego, ale nie wiem czy mam z nim coś wspólnego. Jestem natomiast fanem Clinta Eastwooda w każdej postaci - i jako aktora, i jako reżysera - przyznał Bogusław Linda.

Jak na kryminał przystało w "Paradoksie" nie zabraknie scen akcji. - Trochę pokuśtykam z bronią. Będzie parę bójek, strzelanek, już nawet komuś zrobiłem krzywdę - żartował aktor. Co go skłoniło do przyjęcia roli w "Paradoksie"? - Serial wydał mi się wart grzechu, zarówno ludzie , którzy go robią, jak i inna forma opowiadania. Serial jest mroczniejszy niż pozostałe seriale. A dotyczy sprawach kryminalnych paradoksalnie nierozwiązywalnych - dodał.

Kaszowskiemu towarzyszy w pracy podkomisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz)- funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej. - Majewska to młoda, bardzo ambitna dziewczyna. Skierowano ją do wydziału, żeby, przy okazji badania nierozwikłanych spraw kryminalnych, przyjrzała się również pracy Kaszowskiego, który posługuje się niekonwencjonalnymi metodami pracy. Kiedy poznamy jej życie prywatne, okaże się, że nie jest tak twarda, na jaką wygląda - opowiedziała o swojej bohaterce Anna Grycewicz.


Inspektora Kaszowskiego i podkomisarz Majewską cechuje początkowo wyraźna niechęć, która z czasem przeradza się we wzajemny szacunek, a nawet sympatię. W śledztwach pomaga Kaszowskiemu również Młody, aspirant, grany przez Cezarego Łukaszewicza. - Młody, czyli Jacek, jest w zespole od niedawna. Kaszowski jest dla niego autorytetem. A prywatnie to wielka frajda móc zagrać z Bogusławem Lindą - przyznał Cezary Łukaszewicz.

W serialu zagrają także: Gabriela Muskała (policjantka Monika), Sebastian Pawlak (informatyk Marcin), Ewa Skibińska (patolog Basia). "Paradoks" będzie można obejrzeć na antenie TVP 2 już jesienią.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bogusław Linda | Paradoks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje