Reklama

Oto Stanisław Tym i jego filmy

We wrześniu na antenie telewizji Kino Polska nie lada gratka dla fanów Stanisława Tyma. Od 10 września, w każdy piątek, widzowie będą mogli oglądać kultowe polskie komedie z udziałem tego artysty.

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Reklama

Wrześniowy zestaw filmów ze Stanisławem Tymem 10 września rozpoczną "Rozmowy kontrolowane" Sylwestra Chęcińskiego. Stanisław Tym wystąpił w tym filmie nie tylko w głównej roli, ale również jako drugi reżyser, autor dialogów i scenariusza - za który został nagrodzony na festiwalu w Gdyni. W tej pierwszej polskiej komedii o stanie wojennym ostrze satyry wymierzone jest nie tylko w funkcjonariuszy systemu, ale również działaczy opozycji.

W połowie września, dokładnie 17 września, zapraszamy na "Rejs", komedię wszech czasów Marka Piwowskiego. Ta jedna z najoryginalniejszych polskich komedii satyrycznych, to film w dużej mierze improwizowany, zrealizowany dokumentalną metodą obserwacji, przy znacznym udziale aktorów nieprofesjonalnych. Zjadliwa parodia różnych form życia zbiorowego PRL-u.

24 września wykorzystamy podstępnie tajemniczą właściwość ludzkiego umysłu, za sprawą której podobają nam się rzeczy które już znamy - poprzez... reminiscencję. "Miś", genialna komedia Stanisława Barei, należy na szczęście do filmów, które wszyscy znamy. I znów bohater naszego cyklu nie tylko wystąpił w nim w podwójnej roli, ale i współtworzył dialogi, scenariusz, oraz współreżyserował.

Cykl filmów ze Stanisławem Tymem, we wrześniu, w telewizji Kino Polska.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji | W.E. | tych | Nie | kino | filmy | \ Film | Stanisław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje