Reklama

Reklama

Odszedł z pracy przez "różnice kreatywne"

"Różnice kreatywne" stały się powodem odejścia Terence'a Wintera ze stanowiska showrunnera powstającego właśnie serialowego spin-offu filmu "The Batman" Matta Reevesa. Informację o rezygnacji Wintera potwierdził portal "Variety".

Terrence Winter nie pomoże w stworzeniu serialu "The Gotham P.D."

Platforma streamingowa HBO Max, która pokaże ten serial, informację o jego powstaniu podała pięć miesięcy temu. Akcja tej produkcji rozgrywać się będzie wśród policjantów z Gotham, a tematem ma być coraz większa korupcja w rodzinnym mieście Batmana. Serial ma być rozszerzeniem świata stworzonego w filmie "The Batman" Matta Reevesa. Teraz jego stworzeniem będzie się musiał zająć nowy showrunner. Terence Winter, który dotychczas zajmował to stanowisko, zrezygnował. Znalazł już też inne zajęcie - stworzy serial "Dial M for Murder" z Alicią Wikander w roli głównej.

Zarówno władze platformy streamingowej HBO Max, jak i szefowie firmy Warner Bros. Television, która wyprodukuje serial, nie komentują odejścia Wintera. Nie wiadomo, kiedy dokładnie pożegnał się z serialem, ani w jakim stadium jest obecnie poszukiwanie jego następcy. Serial rozgrywający się w uniwersum Batmana to jeden z najciekawszych z ostatnio powstających projektów. W założeniu ma on być początkiem większego uniwersum, którego kolejne produkcje znajdą miejsce na różnych platformach należących do koncernu WarnerMedia.

Reklama

Z odejścia Wintera z pewnością nie jest zadowolony Matt Reeves. Reżyser był zachwycony możliwością współpracy z nim. "To niewiarygodna okazja do tego, by nie tylko rozszerzyć wizję stworzoną przeze mnie na potrzeby filmu, ale rozwinąć ją z głębią i szczegółowością, na jaką pozwolić sobie można tylko w przypadku serialu" - mówił wcześniej reżyser.

Terence Winter to doświadczony twórca związany z takimi serialami jak m.in. "Rodzina Soprano" czy "Zakazane imperium". Był nominowany do Oscara za scenariusz do "Wilka z Wall Street" Martina Scorsese.

Serial roboczo nazwany "The Gotham P.D." to jedna z kilku produkcji realizowanych na podstawie komiksów wydawnictwa DC Comics, które mają trafić na platformę HBO Max. Wśród innych projektów serialowych są również rozwijany przez Jamesa Gunna spin-off jego czekającego na premierę filmu "Suicide Squad" oraz tworzony przez J.J. Abramsa "Justice League Dark".

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Batman

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje