Reklama

Reklama

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz. Twórca programu "Latający Holender" miał 89 lat

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz. Dziennikarz znany z prowadzenia audycji "Latający Holender" odszedł w wieku 89 lat. Smutną informację o jego śmierci przekazał Press Club Polska. Przyczyny zgonu redaktora nie są jeszcze znane. "Obrałeś swój ostatni kurs - ku wieczności" - czytamy w oświadczeniu.

Bohdan Sienkiewicz na planie programu "Latający Holender"

Nie żyje Bohdan Sienkiewicz. Dziennikarz, któremu największą popularność przyniosło współtworzenie programu "Latający Holender", zmarł 20 lipca 2021 roku w Gdyni. Prezenter telewizyjny miał 89 lat. O jego śmierci poinformował Press Club Polska w specjalnym oświadczeniu. Przyczyny zgonu Bohdana Sienkiewicza nie zostały podane do publicznej wiadomości.

"Z głębokim żalem żegnamy red. Bohdana Sienkiewicza - niestrudzonego popularyzatora morza i żeglarstwa. Współtwórcę i prowadzącego legendarnego programu tv "Latający Holender", na którym wychowały się całe pokolenia przyszłych ludzi morza" - przekazano w oświadczeniu.

Reklama

Członkowie Press Club Polska we wzruszających słowach pożegnali swojego kolegę.

"Redaktorze Bohdanie, dziękujemy za naszą znajomość, wspólną pracę, żarty i wartościowe spory. Obrałeś swój ostatni kurs - ku wieczności. Spoczywaj w pokoju!" - czytamy.

Kim był Bohdan Sienkiewicz?

Bohdan Sienkiewicz urodził się 10 września 1931 roku. Studiował w sopockiej Wyższej Szkole Handlu Morskiego, gdzie kształcił się w dziedzinie żeglugi morskiej. Kilka lat później uzyskał tytuł magistra ekonomiki transportu w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie. Ukończył także studia w łódzkiej filmówce, po czym na stałe związał się z Gdynią.

Bohdan Sienkiewicz rozpoczął karierę dziennikarską już w latach 60. ubiegłego wieku, gdy stał się redaktorem miesięcznika "Polish Maritime News". Największą popularność przyniósł mu program "Latający holeneder", który był emitowany w latach 1967-1993. Dziennikarz tworzył audycję o tematyce żeglarskiej nieprzerwanie przez 26 lat emisji. Przez cztery lata był również korespondentem Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w Afryce. Stworzył tam m.in. cykl filmów poświęconych temu kontynentowi.

Bohdan Sienkiewicz za swoje wybitne osiągnięcia został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uzyskał także honorową odznakę "Zasłużonego Pracownika Morza". Był też laureatem wielu nagród: otrzymał m.in. Nagrodę Miasta Gdańsk. Wyróżnił go także Klub Marynistów Polskich.

Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

Hubert Wiączkowski

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Bohdan Sienkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje