Reklama

Najlepszym jurorem w Polsce jest...

Alicja Węgorzewska, Kora, Krystyna Mazurówna, Robert Kozyra oraz Michel Moran - oto jurorzy, którzy tym razem sami będą podlegać surowej ocenie czytelników "Tele Tygodnia". Kto z nich otrzyma Telekamerę? W tegorocznej edycji plebiscytu możemy głosować jeszcze do 28 lutego.

Alicja Węgorzewska

Polska śpiewaczka operowa, specjalizująca się w mezzosopranie. Niezwykle pracowita i utalentowana, jest bez wątpienia wielkim odkryciem medialnym.

Urodziła się 28 lutego 1969 r. w Szczecinie. Od dziecka chodziła do szkół muzycznych i uczyła się grać na fortepianie. Studiowała na wydziale wokalnym w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Edukację ukończyła jako omdlewający sopran, jednak dopiero podczas warsztatów wokalnych we Włoszech odkryła, że jest mezzosopranem.

Zadebiutowała w 1996 r. na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie w operze C. Monteverdiego "Koronacja Poppei". Od tamtej pory rozpoczęła się jej kariera, głównie na scenach państw niemieckojęzycznych. Została zaangażowana m.in. do Wiedeńskiej Opery Kameralnej oraz Neue Oper Wien. Uczestniczyła w wielu galach operowych oraz międzynarodowych festiwalach. Niemiecka prasa opisywała ją jako "uwodzicielską, przekonującą, urzekającą swoim pełnym blasku, silnym głosem".

Reklama

Jest również laureatką wielu konkursów, m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej w Innsbrucku oraz w Donaufestwochen w Wiedniu. Na scenie polskiej nie odniosła takiego sukcesu, jednakże ma na koncie kilka zapadających w pamięć występów, jak np. interpretacja partii tytułowej w operze "Gwałt na Lukrecji" B. Brittena, pokazana w Operze Krakowskiej w lutym 2004 roku. Wcześniej, w 2001 r., artystka nagrała wraz z Grzegorzem Ciechowskim ścieżkę dźwiękową do filmu "Wiedźmin".

W latach 2011-2012 zasiadała jako ekspert w jury programu muzycznego "Bitwa na głosy". Za udział w show została nominowana do Telekamery w roku 2012 oraz 2013, w kategorii Juror.

Artystka jest również aktywną działaczką charytatywną. Działa na rzecz fundacji StartSmart, która funduje edukacyjne stypendia dla dzieci oraz fundacji "Zdążyć z pomocą", która wspomaga rehabilitację dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo.

Kora

To legenda polskiej sceny muzycznej. Była głosem swego pokolenia - jej niebanalne utwory trafiały prosto w serca znużonej PRL-owską szarą rzeczywistością młodzieży. Dziś nadal "pierwsza dama polskiego rocka" zostawia daleko w tyle niejedną gwiazdkę muzyki.

Olga Jackowska, z domu Ostrowska, urodziła się 8 czerwca 1951 r. w Krakowie. Jej osobowość została ukształtowana głównie przez hipisowskie środowisko artystyczne, z którym w młodości była bardzo zżyta. W 1976 r. wraz z Markiem Jackowskim i Milem Kurtisem założyła zespół Maanam, z którym zadebiutowała w poznańskim klubie "Aspirynka".

Początkowo grali alternatywną muzykę inspirowaną Bliskim Wschodem, lecz po kilku latach poszerzyli skład oraz zaczęli grać muzykę rockową. Artystka działała wraz z zespołem aż do 2008 r. i razem z nimi wylansowała takie przeboje, jak "Boskie Buenos", "Kocham cię, kochanie moje", "Lucciola" czy "Wyjątkowo zimny maj". Kora występowała również solo. Współpracowała z zespołem Püdelsi, a po występie w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu narodził się pomysł na jej pierwszą solową płytę, która ukazała się w 1993 r. i jest zatytułowana "Ja pana w podróż zabiorę".

Kora jest także autorką projektu "Kora Ola Ola!", który zrzeszał grupę muzyków pochodzących z różnych krajów i wspólnie z nimi stworzyła zbiór różnorodnych gatunkowo utworów.

W jury popularnego programu "Must Be The Music. Tylko muzyka" zasiadła w lutym 2011 roku. Za udział w show Kora została dwukrotnie nominowana do Telekamery (w 2012 oraz 2013 r.)

Obecnie artystka wciąż jest aktywna muzycznie. Od 2009 r. wraz ze swoim nowym zespołem KORA wykonuje stare przeboje Maanamu oraz całkiem nowe utwory, które powstają wraz z nowymi płytami.

Krystyna Mazurówna

Jest bez wątpienia jedną z najbardziej barwnych oraz niebanalnych polskich jurorek. Ekscentryczna tancerka i choreografka nie daje nikomu uwierzyć w to, że w tym roku skończyła 74 lata!

Artystka przyszła na świat 20 stycznia 1939 r. w Lwowie. W młodości nie dała się pochłonąć wszechogarniającej ponurej rzeczywistości. Od zawsze lubiła się wyróżniać i buntowała się przeciwko wszelkim ciasnym ramom. Ukończyła w 1957 r. warszawską Szkołę Baletową, występowała również na deskach Teatru Wielkiego oraz Teatru Syrena. W 1963 r. odkryła swoją miłość do jazzu i kilka lat później założyła swój własny zespół taneczny Fantom, który, zważywszy na ówczesny ustrój, nieraz szokował publiczność swoją niebanalną choreografią.

W 1968 r. wyjechała do Paryża, gdzie m.in. tańczyła w spektaklu Josephine Baker oraz była choreografem w teatrze "Élysées Montmartre" w Paryżu. Jest założycielką zespołu "Ballet Mazurowna" a w 2009 r. była choreografem w V edycji programu "You can dance - Po prostu tańcz".

W 2012 r. została jurorką w tanecznym show "Got to Dance. Tylko taniec". Odeszła z programu w wyniku zmiany formuły, jednakże niezwykle barwna osobowość artystki oraz jej kreacje rodem z paryskiego kabaretu z pewnością zostaną przez widzów zapamiętane na długi czas. Udział w programie przyniósł Mazurównie także nominację do tegorocznej Telekamery.

Robert Kozyra

Polski dziennikarz, krytyk muzyczny oraz jedna z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. Dzięki swojej kulturze osobistej, poczuciu humoru oraz wrażliwości został uznany za Gentelmana 2012 roku.

Urodził się 18 września 1968 r. w Koszalinie. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1995 do 2009 r. pełnił funkcję dyrektora programowego, redaktora naczelnego oraz prezesa w Radiu Zet. Był pomysłodawcą wielu programów oraz kampanii promocyjnych stacji, m.in. "Wielka Majówka Radia Zet" z Maanamem, "Bogusław Linda prezentuje", "Świat według Lema" czy porannego "Dzień dobry bardzo" . Pełnił również obowiązki dyrektora generalnego Radiostacji oraz jest założycielem Radia Chill Zet.

Wybrał piosenki m.in. do takich filmów jak "Nigdy w życiu!", "Tylko mnie kochaj", "Dlaczego nie!", "Miłość na wybiegu", "Nigdy nie mów nigdy" oraz seriali "M jak miłość", "Barwy szczęścia" i "Agentki".

Robert Kozyra zetknął się również z aktorstwem. Wystąpił gościnnie w pierwszej serii serialu "Hotel 52" oraz w pierwszej i czwartej serii "Czasu honoru". W 2011 zastąpił Kubę Wojewódzkiego w programie "Mam talent!" i odtąd zasiada w jury wraz z Małgorzatą Foremniak oraz Agnieszką Chylińską.

Michel Moran

To jeden z najbardziej znanych w Polsce szefów kuchni. W programie "MasterChef" udowodnił, że jest człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, który jednocześnie jest profesjonalistą, poważnie podchodzącym do wykonywanego zawodu.

Ma hiszpańskie korzenie, chociaż urodził się we Francji. Tajniki gotowania zgłębiał już od najmłodszych lat. Kształcił się w paryskiej szkole "Jean Doruant", potem odbywał praktyki w pięciogwiazdkowym hotelu "Royle Monceau" oraz w restauracji "Le Jardin". Pracował w wielu renomowanych restauracjach w Europie, m.in. we Francji, w Szwajcarii i w Niemczech. Do Polski przeprowadził się dla swojej żony, Haliny, którą poznał w Luksemburgu. Obecnie jest właścicielem oraz szefem kuchni w warszawskiej restauracji Bistro de Paris, która jest uznawana za najlepszą restaurację w stolicy.

Publiczności znany jest jako juror programu "MasterChef", gdzie razem z Magdaleną Gessler oraz Anną Starmach oceniają utalentowanych polskich kucharzy - amatorów, ubiegających się m.in. o tytuł Mistrza Kuchni. Wkrótce Michela będziemy mogli podziwiać w nowym programie kulinarnym "Doradca smaku", który będzie emitowany od poniedziałku do piątku przed "Faktami" na antenie TVN.

Zasady i nagrody

W tegorocznej edycji Telekamer głosujemy do 28 lutego 2013 roku, wysyłając SMS-y pod numer 7265, wpisując w treści kod zamieszczony przy nominacji, np. TK.A1. Jeden SMS może zawierać głos oddany tylko na jedną nominację w jednej kategorii.

UWAGA: z jednego numeru telefonu można wysłać TYLKO 17 SMS-ów (po jednym w każdej kategorii). Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (z VAT).

Zachęcamy do głosowania we wszystkich kategoriach.
Sprawdź listę nominowanych na stronie www.telekamery.pl!

Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:
1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D
2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób
3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)
3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ
4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR
ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Regulamin głosowania na stronie www.telekamery.pl oraz w siedzibie Organizatora.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy