Reklama

Miłość po włosku

Jaki naprawdę był Domenico Modugno? Odpowiedź na to pytanie być może przyniesie nam miniserial "Volare".

Włosi wręcz uwielbiali tego piosenkarza, aktora, kompozytora i parlamentarzystę. Ale czy twórca słynnego "Volare" (a dokładnie "Nel blu dipinto di blu") rzeczywiście był takim wspaniałym człowiekiem, jak wszystkim się wydawało?

Reklama

Miniserial "Volare" oparty jest na wspomnieniach głównego bohatera. Razem z nim trafiamy do miejscowości Polignano a Mare, w której się urodził. Przyglądamy się, jak dorastał i jak coraz bardziej pragnął osiągnąć sukces. Zobaczymy, że stawiając wszystko na jedną kartę, zapożycza się u kuzyna i rusza na podbój Rzymu.

A tam poznaje aktorkę i piosenkarkę Francę Gandolfi, która w tym czasie ma już we Włoszech status gwiazdy. Oczywiście rodzi się między nimi uczucie, a kariera artysty rusza z kopyta. Choć Domenico zawsze podkreślał, że Franca jest miłością jego życia, nie potrafił powstrzymać się od zdrady. Od bardzo, bardzo wielu zdrad...

Telewizja RAI 1, która wyprodukowała serial, rolę bożyszcza Włochów powierzyła Giuseppe "Beppe" Fiorellowi. Natomiast w postać jego ukochanej żony wcieliła się mieszkająca na stałe w słonecznej Italii nasza modelka Katarzyna Smutniak.

Dla pięknej Polki nie jest to aktorski debiut. Zagrała już m.in. u boku Johna Travolty w "Pozdrowieniach z Paryża", a także w "Hakerze", "Dr Moscatim" i w "Radio West".

Rola żony artysty była dla niej nie lada wyróżnieniem, bo Franca Gandolfi wciąż jest dla Włochów bardzo ważną postacią. Ostatnio była gościem honorowym na kultowym festiwalu w San Remo. Jak widać, włoscy twórcy w pełni docenili ogromną urodę i niewątpliwy talent naszej rodaczki.

Miniserial "Volare" można oglądać w piątkowe wieczory w Jedynce.

sid


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

WIELKI TEST O POLSKIM FILMIE

Super TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jaki | 'Odpowiedź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama