Reklama

Reklama

Michał Misha Kostrzewski: "Przeprowadzam się do Polski"

"You Can Dance - Nowa Generacja" startuje w TVP2 w najbliższy piątek. Już teraz okazało się jednak, że program odmienił życie brata Małgorzaty Rozenek-Majdan, Michała Mishy Kostrzewskiego. Tancerz i choreograf po ponad 30 latach życia we Francji przeprowadza się do Polski. Powodem decyzji jest... nowa miłość!

Michał Misha Kostrzewski

"Misha" przez wiele lat występował na deskach opery w Monte Carlo i Lyonie. Teraz realizuje się jako choreograf i nauczyciel tańca. Swoją karierę zaczął mając 9 lat. To właśnie wtedy rodzice zapisali go do Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. "Balet pokochałem po 4 latach. Nie miałem łatwego charakteru więc nauczyciele nie mieli ze mną łatwo"- wyznał dziennikarce "Pytania na śniadanie". 

Po ukończeniu szkoły w Polsce jego międzynarodowa kariera nabrała tempa. Przez 10 lat Michał Misha Kostrzewski był solistą w Monte Carlo. W 2010 roku zdobył dyplom Nauczyciela Tańca wydany przez Ministerstwo Kultury i Komunikacji, który otworzył mu drzwi do nauki tańca w szkołach tańca we Francji. Od 2021 roku pracuje w "Le Petit Conservatoire de Danse" w Gaillard jako profesor tańca klasycznego oraz w prestiżowym "Institut International Notre-Dame du Lac" w Cologny przy Genewie, gdzie jego misją jest rozwój dzieci poprzez taniec i muzykę. 

Reklama

Kostrzewski ma troje dzieci - Ninę, Elisabeth oraz Yanna. Z ich matką, Rosjanką Ksenią, rozwiódł się w ubiegłym roku. Był z nią 20 lat. Ich dzieci na co dzień mieszkają i chodzą do szkoły we Francji.

W nowym show Dwójki "You Can Dance. Nowa Generacja" zasiada w jury, wspólnie z Agustinem Egurrolą i Klaudią Antos, oceniając występy tancerzy w wieku 8-13 lat.

Michał Misha Kostrzewski wraca do Polski!

"Podjąłem już decyzję - wracam do Polski! Początkowo miałem zostać do grudnia ze względu na program 'You Can Dance - Nowa Generacja'. Na planie poznałem miłość życia. Jestem bardzo zadowolony, bo to było naprawdę nieoczekiwane. Przeprowadzam się do Polski - zdradził Michał Misha Kostrzewski w rozmowie z dziennikarką "Pytania na śniadanie". 

„You Can Dance - Nowa Generacja” - Michał Kostrzewski jurorem

Tancerz i choreograf opowiedział także o tym, jak podchodzi do młodych uczestników nowego talent show TVP2. 

"Codziennie pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Rola pedagoga polega na tym, że cały czas oceniamy uczniów. Te dzieci mają przed sobą całą przygodę z tańcem, dlatego bardzo uważam na słowa. Najważniejsze jest to, co zrobić, żeby dzieci otrzymały konstruktywną krytykę i wykorzystały ją w dalszym rozwoju"- wyjaśnił. 

Nowy talent show, który stratuje już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 w TVP2, poprowadzą Ida Nowakowska oraz Roksana Węgiel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy