Reklama

Reklama

​Marcel Sabat w "Komisji morderstw"

​Marcela Sabata, aktora znanego z "Kamieni na szaniec", jesienią zobaczymy w nowym serialu Jedynki. W "Komisji morderstw" wcieli się w aspiranta policji, który rozwiązuje kryminalne zagadki z przeszłości.

​Marcela Sabata, aktora znanego z "Kamieni na szaniec", jesienią zobaczymy w nowym serialu Jedynki. W "Komisji morderstw" wcieli się w aspiranta policji, który rozwiązuje kryminalne zagadki z przeszłości.
Marcel Sabat: Aktor i projektant /Gałązka /AKPA

"Komisja morderstw" to serial opowiadający o policjantach z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych, którego akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku. Policjanci rozwiązują m.in. zagadki Wrocławia z lat 30. oraz zagłębiają się w historię Ziemi Odzyskanych. Każda sprawa jest żmudną rekonstrukcją zatartych śladów dawnych przestępstw. W rolach głównych występują Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Pieczyński, Paweł Małaszyński i Marcel Sabat.

Sabatowi przypadła rola aspiranta Dominika Hertza. "Porównuję go do postaci Q, eksperta od nowinek technicznych z filmów o Jamesie Bondzie. Mój bohater też jest zafascynowany zdobyczami techniki. Spędza wiele czasu w archiwach, dzięki dużej intuicji łatwo przychodzi mu rozwiązywanie zagadek. Bardzo zależało mi na tym, żeby pokazać Dominika jako pokornego chłopaka, który nie wymądrza się za bardzo" - mówi aktor PAP Life.

Reklama

Podczas zdjęć Sabat miał okazję, by lepiej poznać Wrocław i Dolny Śląsk. "Owszem, byłem parokrotnie we Wrocławiu, chociażby ze względu na egzaminy wstępne do szkoły teatralnej. Ale dopiero teraz mogłem naprawdę odkryć to miasto. Zwiedziłem też najważniejsze zakątki Dolnego Śląska. Urzekły mnie takie miejsca jak Kudowa-Zdrój czy Stawy Milickie" - stwierdza.

Sabata pochłaniają obecnie nie tylko obowiązku aktorskie. Ma też swoją markę ubrań. "Dużo czasu poświęcam swojej firmie. Często jest tak, że jeśli jestem gdzieś na planie zdjęciowym, to po pracy pakuję i wysyłam ubrania. Później, do trzeciej, czwartej rano uczę się tekstu na drugi dzień. Także czasami w ogóle nie mam wolnego" - przyznaje.

Sabat projektuje ubrania, które są jednocześnie wygodne, sportowe, eleganckie. Lubuje się w asymetrii, chętnie sięga po dzianinę dresową. Ubrania swojej marki nosi podczas imprez branżowych.

"Komisja morderstw" zadebiutuje na antenie TVP1 we wtorek, 30 sierpnia, o godz. 21:30.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Marcel Sabat | Komisja morderstw (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy