Reklama

Reklama

Małgorzata Socha: Ikona mody

Małgorzata Socha zaliczana jest do najlepiej ubranych polskich gwiazd. Jak przyznaje, wiele razy kusiło ją, żeby zająć się projektowaniem, ale współpraca ze specjalistami uświadamia jej, że "każdy powinien robić to, co umie najlepiej".

Nie myślałaś o zaprojektowaniu własnej kolekcji? Takich propozycji na pewno nie brakuje.

Małgorzata Socha: - Jako jurorce konkursu dla młodych projektantów - Fashion Designer Awards - wielokrotnie zdarzyło mi się marzyć o zamienieniu się rolami z uczestnikami. Tak, myślę o projektowaniu, ale potem, gdy biorę gościnnie udział w konkursach dla projektantów albo współpracuję z nimi, dochodzę do wniosku, że są ode mnie lepsi, a ja się zajmę swoim ogródkiem.

A jak wygląda twoja współpraca z projektantami?

Reklama

- Na etapie, gdy już się dobrze znamy lub przyjaźnimy, pozwalają mi wejść do swoich pracowni, a czasami mieć także wpływ na to, jak będzie wyglądać kreacja, którą będę nosiła, ponieważ przede wszystkim zależy im na tym, żebym w tych strojach się dobrze czuła. Jestem im za to bardzo wdzięczna.

- Nie jest to dyktatura, w ramach której od początku do końca projektanci narzucają warunki, na których mogę nosić ich ubrania. Wręcz przeciwnie, słuchają moich potrzeb. A jak się projektuje dla kobiet, to warto kobiet słuchać.

Jak reagujesz na tytuł ikony mody i ciągłe pytania, co masz na sobie?

- Jak słyszę ikona, to kojarzy mi się z czymś, co już tylko można na ścianie powiesić. Ale ze mną tak nie jest. Cieszę się, że jestem doceniana, chociaż tak naprawdę doceniana powinna być moja przyjaciółka i jednocześnie stylistka Alicja Werniewicz. To dla niej wielkie brawa.

Ulubieni projektanci?

- Kocham polskich projektantów. Wszystkich (śmiech). Jeśli chodzi o zagraniczne nazwiska i marki to Stella McCartney, Givenchy, Isabel Marant. Jak widać bardzo różne inspiracje. Nie ograniczam się tylko do jednego stylu, w każdej kolekcji potrafię znaleźć poszczególne modele, które mi się podobają.

Z Małgorzatą Sochą rozmawiała Jagoda Mytych (PAP Life).

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź program telewizyjny na stronie teletydzien.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje