Reklama

Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka

W Warszawie trwają zdjęcia do nowego serialu TVP "Osiecka".

Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka

Serial w reżyserii Roberta Glińskiego i Michała Rosy to biografia jednej z najbardziej utalentowanych polskich artystek, Agnieszki Osieckiej, która zostanie przedstawiona w 13 odcinkach. Tłem serialu są artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od wczesnej edukacji po spektakularne sukcesy i porażki artystki.

Reklama

W roli Osieckiej zagrają Eliza Rycembel (młoda Agnieszka Osiecka) oraz Magdalena Popławska. Towarzyszyć im będą także: Jan Frycz, Piotr Żurawski, Grzegorz Małecki, Wiktoria Gorodeckaja, Tomasz Schimscheiner, Mikołaj Roznerski, czy Paulina Walendziak.

- Mam przyjemność zagrać aktorkę Krystynę Sienkiewicz. Przygotowując się do roli oglądałam bardzo dużo zapisków wideo, próbowałam nauczyć się specyficznego głosu Krystyny Sienkiewicz. To było najciekawsze - takie detektywistyczne poszukiwanie charakterystycznych smaczków u pani Krysi. W swojej pracy najbardziej lubię to, że mogę jak najdalej odejść od siebie i przeżyć nowe życie - powiedziała Paulina Walendziak.

Na planie serialu nie zabrakło także odtwórczyni tytułowej roli Magdaleny Popławskiej.

- Agnieszka Osiecka to tragiczna postać, ale też cudowna i wielobarwna, aby przygotować się do swojej roli spotkałam się z córką Agnieszki, Agatą Passent. W pierwszych pięciu odcinkach występuje Eliza Rycembel - są to czasy od studiów do jej pierwszej działalności w STS-ie - mówi aktorka.

W serialu pojawia się także postać Jeremiego Przybory, w którego wcielił się Grzegorz Małecki.

- Jeremi Przybora kojarzy nam się głównie z Kabaretem Starszych Panów, ale był to także człowiek z krwi i kości, który czuł, kochał i tak jak każdy z nas gubił się w uczuciach. Nie był on tylko i wyłącznie angielskim dżentelmenem z telewizji - opowiedział aktor.


AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Osiecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama