Reklama

Magda Schejbal w sądzie?

Magdalena Schejbal oskarża producenta serialu "Szpilki na Giewoncie" o mobbing. Ten z kolei twierdzi, że aktorka kłamie i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Magdalena Schejbal w kwietniu br. w wywiadzie dla dwutygodnika "Flesz" wyznała, że firma Paisa Films, producent serialu "Szpilki na Giewoncie", stosowała wobec niej mobbing. Aktorka twierdzi też, że mimo zagrożonej ciąży musiała ciężko pracować na planie serialu.

Reklama

- Zaczęliśmy pracę. Nagraliśmy pierwsze sześć odcinków. A ja, będąc w piątym miesiącu ciąży, wylądowałam w szpitalu! (...) Moje pierwsze zasłabnięcia na planie i wizytę w szpitalu zlekceważono. Alarmowałam, że nie jest dobrze, ale nikt mnie nie słuchał. Aż do momentu, kiedy po zdjęciach pojechałam prosto do lekarza i zostałam w szpitalu z zagrożoną ciążą - twierdzi Schejbal.

Aktorka na łamach pisma oskarża również producenta o to, że próbowano ją zastraszyć.

- Usłyszałam, że nigdzie już nie znajdę pracy, że jestem na czarnej liście osób, których producenci nie zatrudnią. Potem pieniądze przestały przychodzić, a w końcu pan producent zadecydował, że część mojego honorarium w ogóle mi się nie należy. Podobno nakłania się szefów Polsatu, by odmówili ze mną współpracy. To ma być dla mnie kara. Takie utarcie nosa - twierdzi aktorka.

W odpowiedzi na te słowa Paisa Films wydała specjalne oświadczenie, w którym zaprzecza temu, że firma i telewizja Polsat stosowały mobbing wobec Schejbal.

- Opowiadanie mediom o sprawach artystycznych, stawianie nam zarzutów mobbingu czy prób zmuszania aktorki, żeby wystąpiła w kolejnym sezonie są tak absurdalne, że muszą znaleźć swoje miejsce w sądzie (...) Przez lata współpracy z wieloma polskimi aktorami, także z tymi najwybitniejszymi, nigdy nie znaleźliśmy się w podobnej sytuacji - napisał przedstawiciel Paisa Films w oświadczeniu skierowanym do mediów.

Zdaniem producenta serialu, aktorka atakując jego firmę i Polsat "przekroczyła granice przyzwoitości". Twierdzi także, że Schejbal "chodziło wyłącznie o pieniądze, a nie interesowały ją sprawy artystyczne".

- Magdalena Schejbal za sześć dni zdjęciowych do pierwszych odcinków czwartego sezony "Szpilek na Giewoncie" zażądała stu tysięcy złotych. Odmówiliśmy i w ten sposób zakończyła się nasza współpraca - tak Paisa Films wyjaśnia odejście Schejbal ze "Szpilek na Giewoncie".

Serial swoja premierę miał jesienią 2010 r. w Polsacie. Za reżyserię czwartej serii "Szpilek na Giewoncie" odpowiada Radosław Piwowarski, nowymi scenarzystkami zostały Agnieszka Olejnik i Monika Zięba, operatorem - Marek Trzaskowski. Serial niezmiennie produkuje Paisa Films.

Premierowe odcinki najnowszej, 4. serii emitowane są w czwartki w Polsacie.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź program telewizyjny na stronie teletydzien.pl!

MediaRun.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mobbing | aktorka | Twierdzi | Magdalena Schejbal | Szpilki na Giewoncie | serial

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje