Reklama

Maciej Musiał: Dziadek będzie dumny

"Czas honoru" to dla Maciej Musiała, znanego głównie z serialu rodzinka.pl, ważna próba aktorska i życiowa. "Myślę, że ta rola sprawi dużo radości mojemu dziadkowi i będzie ze mnie dumny" - mówi młody aktor.

Jak wspominasz pracę na planie serialu "Czas honoru"?

Reklama

Maciej Musiał: - Bardzo dobrze. Praca przy tym serialu była dla mnie niesamowitym doświadczeniem - nie tylko zawodowym, ale i życiowym.

Znany jesteś głównie z serialu komediowego. "Czas honoru" porusza poważną, historyczną tematykę. Jak się odnalazłeś w tej nowej roli?

- Żyjemy w takich czasach, kiedy młodzież szuka różnych wartości. Życie przez trzy miesiące życiem właśnie tamtych młodych ludzi dotyka - może nie zmienia - ale rzeczywiście porusza... Na planie czekało na nas dużo wybuchów, kurzu i brudu. Mam nadzieję, że ta realność, którą my przeżywaliśmy, kręcąc po kilkanaście godzin dziennie w Świebodzicach i wręcz nie myjąc się, tylko wracając na plan w pełnej charakteryzacji, przeniesie się na ekrany.

Jak odbierasz swojego bohatera - jest ci bliski? Dogadałbyś się z nim?

- "Apacz" jest takim mocno niesubordynowanym żołnierzem, który często robi rzeczy, których nie powinien - wyrywa się. Bardzo imponuje mi ta jego odwaga. Nie wiem, czy sam miałbym tak dużo zimnej krwi, żeby robić te wszystkie rzeczy, które on robi w serialu. Myślę, że trochę się z nim nawet utożsamiam. Te wartości, które on prezentuje, są mi bliskie.

Czy jakoś specjalnie przygotowywałeś się do tej roli?

- Mieliśmy serię spotkań z historykami, z powstańcami i z rekonstruktorami, którzy uczyli nas takiego życiowego obycia ludzi z tamtego okresu. Dopytywaliśmy się, jak wyglądały sprawy z bronią. Ciekawiły nas też relacje z kobietami - jak się do nich odnoszono i jak z nimi rozmawiano? Mnóstwo niuansów, które sprawiają, że serial będzie jeszcze bardziej realny i prawdziwy.

Jak oceniasz efekty waszej pracy, pierwszy odcinek nowej serii?

- Podobał mi się i to bardzo. Przed premierą trochę obawialiśmy się, że to wszystko będzie takie poważne. Zobaczyliśmy jednak, że są też momenty takiego oddechu. Co pozytywnie wpływa na to, jak się to ogląda.

Często wspominasz o swoim dziadku - będzie z ciebie dumny?

- Mam nadzieję, że tak. Już pierwszy odcinek bardzo mu się spodobał. Myślę, że dzielnie będzie oglądał wszystkie pozostałe, a później będziemy się zdzwaniać i na bieżąco komentować każdy z nich. Dziadek jest dla mnie bardzo ważną osobą, którego opinie naprawdę się dla mnie liczą - przeżywam każdą z nich. Myślę, że to mu sprawi dużo radości i będzie ze mnie dumny. Osobiście byłaby to dla mnie ogromna nagroda.

Maciej Musiał - (ur. 11 lutego 1995 roku w Warszawie), aktor filmowy, dubbingowy i teatralny, a także prezenter telewizyjny. Znany z roli Tomka Boskiego w serialu"rodzinka.pl". Laureat Róż Gali 2013 w kategorii "Debiut" za rolę prowadzącego "The Voice of Poland" w TVP2 oraz w głównej roli w filmie fabularnym "Mój biegun".

Rozmawiała Paulina Persa (PAP Life).

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Myślę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje