Reklama

Leonardo da Vinci show-biznesu

Jest gospodarzem "Pytania na śniadanie", teleturnieju "Postaw na milion" i gwiazdą serialu. Jego bohater to adwokat, który przemebluje życie Kasi Górki.

"Tele Tydzień": Dzień dobry, królu TVP2!

Reklama

Łukasz Nowicki: - Mój przyjaciel, pełen wdzięku szyderca, nazwał mnie Leonardem da Vinci polskiego show-biznesu. Oczywiście, ani przez chwilę nie wierzyłem, że mógłbym być choćby stopą da Vinci, ale rzeczywiście sporo pracuję. Rano jestem prezenterem, potem dziennikarzem, by za chwilę być aktorem.

- Jednak nazywanie mnie królem, nawet żartobliwie, jest nieuzasadnione. Co najwyżej jestem księciuniem i to podupadłym. Mam majątek, ale odeszła guwernantka, odszedł ogrodnik.

Pojawił się pan w "Barwach szczęścia". Gra pan Sławomira Wolskiego, który zmieni życie Kasi Górki (Katarzyna Glinka).

- Tymon (Hubert Jarczak) zaprosił Sławka do fitness clubu, żeby ćwiczył pod jego okiem, a potem poprosił go, żeby pomógł Kasi rozwiązać problem z Wiolą (Izabela Noszczyk). To słodko napisany wątek, bo Kasia Glinka niedawno urodziła. Mieliśmy niewiele scen razem. Jej bohaterka cały czas gdzieś jest, a ja do niej dzwonię. Śmiesznie się to gra. Praca na planie takiego serialu to dla mnie nowe doświadczenie. Jestem pod wrażeniem technik realizacyjnych i tempa pracy.

Jak Wolski pomoże Kasi?

- Mój bohater jest skutecznym adwokatem. Profesjonalnie rozprawi się z Wiolą. Dowiedzie, że jej oskarżenia są bezpodstawne i uwolni Kasię od pomówień. Po wszystkim zaproponuje swojej ślicznej klientce, by wyjechała do jego domu w Sudetach i odpoczęła, a ona skorzysta z zaproszenia. Będą się do siebie zbliżać. Dojdzie nawet do pocałunku!

Jaki, oprócz tego, że zna się na swojej pracy, jest mecenas Sławek?

- Serdeczny i sympatyczny. Chciałbyś mieć takiego prawnika, kumpla i życzyłbyś siostrze takiego faceta. Martwi mnie to. Gdy Tymon powie mu, że jest zakochany w Kasi, mimo że on też coś do niej czuje, przeprosi i się wycofa. Na jak długo, zobaczymy.

Nie może być jednoznacznie dobry, może ma swoje za uszami?

- Mam nadzieję. Musi się za nim ciągnąć niewygodna przeszłość, musi mieć wady. Najpiękniej byłoby, gdyby jego ojciec był szefem mafii, do której chce go wciągnąć.

Z Łukaszem Nowickim rozmawiał Kuba Zajkowski.

INTERIA.PL udostępniła użytkownikom wortal teletydzien.pl. To pierwszy na polskim rynku serwis łączący aplikację do przeglądania programu telewizyjnego aż 355 stacji TV, z dużą ilością wiadomości, galerii i wideo ze świata telewizji!

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Nowicki | Życie | leonardo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje