Reklama

Kto najlepszym polskim aktorem?

Jakub Wesołowski, Krystian Wieczorek, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marek Bukowski - oto nazwiska aktorów, którzy będą ubiegać się o miano najlepszego w tegorocznym plebiscycie Telekamer "Tele Tygodnia".

Zapraszamy na stronę www.telekamery.pl!

Jakub Wesołowski

To jeden z najpopularniejszych i najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia. Co ciekawe, nie posiada on aktorskiego wykształcenia i póki co nie ma zamiaru tego zmieniać. Jego prawdziwą pasją jest dziennikarstwo.

Wesołowski urodził się 2 lipca 1985 r. w Warszawie. Swoją przygodę przed kamerą rozpoczął w wieku 18 lat, gdy niespodziewanie zwyciężył w castingu do powstającego wówczas serialu "Na Wspólnej", w którym otrzymał rolę Igora Nowaka. Postać ta sprawiła, że nastolatek stał się rozpoznawany. Jego udział w drugiej edycji "Tańca z gwiazdami" w 2005 r., w którym wraz z Edytą Herbuś zdobyli trzecie miejsce, dodatkowo przysporzył mu rzeszy fanów oraz pokazał, że nie jest tylko zdolnym aktorem, ale także świetnym tancerzem.

Reklama

Od tamtej pory Wesołowski zaczął otrzymywać coraz ciekawsze propozycje - wykazał się m.in. na wielkim ekranie, grając w 2007 r. w poruszającym melodramacie "Jutro idziemy do kina" Marcina Kwiecińskiego oraz wcielając się w rolę Wojtka w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego "Dlaczego nie!". Później pojawiał się kolejno w takich produkcjach, jak: "Pora mroku", "Rozmowy nocą" (2008) i "Kochaj i tańcz" (2009), a już niedługo będziemy mogli podziwiać aktora w dramatach wojennych "Tajemnica Westerplatte" (2013) oraz "Miasto" (2014).

Najbardziej znany jest jednak ze swoich ról serialowych - po "Na Wspólnej" przyszedł czas na "Twarzą w twarz" (2007-2008), gdzie wcielił się w postać Bazyla. Brawurowo zagrał w "Czasie honoru" (2008) razem z Maciejem Zakościelnym, Antonim Pawlickim oraz Janem Wieczorkowskim, a od niedawna możemy oglądać go w głównej roli w "Komisarzu Aleksie".

Wielką pasją artysty są narty oraz piłka nożna. Brał także udział w teleturnieju "Wielki Test z Historii" oraz wystąpił w teledysku do piosenki "Od A do Z" polskiego zespołu Queens.

Krystian Wieczorek

Niezwykle utalentowany aktor teatralny, który swoje zdolności postanowił rozwijać również poza sceną. Publiczności znany jest głównie ze swoich różnorodnych ról serialowych.

Wieczorek urodził się 5 sierpnia 1975 r. Ukończył studia na PWST we Wrocławiu. Występował m.in. w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na ekranie zadebiutował pojawiając się gościnnie w serialu "Na dobre i na złe". Później mogliśmy podziwiać go w innych popularnych telewizyjnych produkcjach - wcielił się m.in. w rolę księdza Millera w "Plebanii", Andrzeja Budzyńskiego w "M jak miłość" oraz Jana Janickiego w "Julii". Pojawiał się również w takich serialach, jak "Pierwsza miłość" czy "Hotel 52". Ma na koncie również rolę filmową - w dramacie Andrzeja Kotkowskiego "Miasto z morza" (2009). W tym roku będziemy mogli oglądać go w nowej komedii Juliusza Machulskiego "Ambassada".

Wieczorkowski ma opinię człowieka niezwykle ciepłego, serdecznego i zawsze tryskającego humorem. Nie zabiega o uwagę mediów, a swoją popularność - która notabene wprowadziła go w niemałe zaskoczenie - uważa za dodatek do zawodu. Ma duży dystans do siebie i śmieje się, gdy jest nazywany przez fanki "ciachem".

Nie są mu straszne role, w których musi wykazać się sprawnością fizyczną - od lat trenuje taekwondo, a w wolnych chwilach uprawia kajakarstwo i jeździ na rowerze. Artysta uwielbia wyzwania i uważa, że może być nim każda rola - dlatego wciąż pracuje nad tym, żeby nie dać się zaszufladkować.

Tomasz Karolak

Bez wątpienia jeden z najchętniej obsadzanych polskich aktorów komediowych. Przed kamerą występował od lat, jednak dopiero rola w "39 i pół" sprawiła, że został doceniony, a propozycje zaczęły sypać się jak z rękawa.

Karolak urodził się 21 czerwca 1971 r. w Radomiu. Aktorem został dzięki swojemu uporowi, ponieważ dopiero za czwartym podejściem został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Początkowo występował m.in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i w Teatrze Narodowym w Łodzi. Na ekranie zadebiutował rolą posterunkowego w dramacie Jerzego Stuhra "Duże zwierzę" (2000). Następnie pojawiał się głównie w rolach drugoplanowych i epizodach, m.in. w takich filmach, jak: "Tylko mnie kochaj", "Lekcje pana Kulki", "Testosteron", "Drzazgi" i "Nie kłam kochanie". Jednocześnie zaczął występować w serialach - zagrał w "Bao-bab, czyli zielono mi", "Bulionerach" i "Mamuśkach".

Przełomem w jego karierze była rola Darka Jankowskiego - wiecznego chłopca, który z racji zbliżającej się czterdziestki postanawia uporządkować swoje życie - w telewizyjnym hicie "39 i pół". Serial okazał się strzałem w dziesiątkę, a Karolak dał w nim również popis jako wokalista i na potrzeby serialu nagrał takie piosenki jak "Anarchia" i "Wszystko bez sensu".

Od tamtej pory aktor stał się wręcz rozchwytywany i zaczął grywać nawet w 3-4 filmach w roku. "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Miłość na wybiegu", "Ciacho", "Śniadanie do łóżka", "Listy do M.", "Wyjazd integracyjny", "Kac Wawa" - to tylko część jego bogatego dorobku. Pojawił się również w kilku kolejnych serialach takich, jak "Przepis na życie", "rodzinka.pl" i "Prawo Agaty".

W życiu prywatnym aktor związany jest z modelką Violettą Kołakowską, z którą ma córkę Lenę. Spotykał się także z aktorkami Magdaleną Boczarską i Magdaleną Lamparską. Od 2010 roku jest dyrektorem teatru IMKA w Warszawie.

Paweł Małaszyński

Podbił serca damskiej części publiczności jako czarujący prawnik Piotr w serialu "Magda M.". Przystojny aktor dowiódł jednak już nieraz, że - mimo niewątpliwych predyspozycji - nie ma zamiaru zamykać się w roli amanta.

Małaszyński urodził się 26 czerwca 1976 r. w Szczecinku. Zaczął studiować prawo, lecz po roku rzucił ten kierunek na rzecz swojego prawdziwego powołania. Wykształcenie aktorskie zdobywał na wrocławskiej PWST, jest również absolwentem krakowskiego Studio L'art. Początkowo pojawiał się gościnnie w serialach "Na dobre i na złe" (1999) i "M jak miłość" (2000). Jego fabularnym debiutem była rola w filmie "Kameleon" (2001).

W latach 2005-2007 wcielał się w rolę Piotra Korzeckiego w serialu "Magda M.", gdzie partnerował Joannie Brodzik. Rola ta sprawiła, że stał się bardzo popularny. Dodatkowo odniósł sukces, gdy w 2007 r. zagrał w dwóch ważnych filmach - "Świadek koronny" oraz "Katyń". Od tamtej pory Małaszyński dołączył do czołówki najlepszych polskich aktorów. Artysta słynie z tego, że starannie dobiera role. Stworzył ciekawe kreacje w takich filmach, jak "Weekend", "Ciacho" , "Skrzydlate świnie" i "Listy do M.". Ostatnimi czasy możemy go podziwiać na ekranach kin w thrillerze "Sęp", gdzie gra u boku Michała Żebrowskiego, Anny Przybylskiej, Andrzeja Seweryna i Daniela Olbrychskiego.

Paweł Małaszyński jest także aktywnym muzykiem. Nigdy nie ukrywał, że ma duszę rockmana i od 10 lat jest wokalistą i autorem tekstów w kapeli Cochise, którą założył wraz z przyjaciółmi z Białegostoku. Od 11 lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim z tancerką i choreografką Joanną Chitruszko. Mają 9-letniego syna Jeremiasza.

Marek Bukowski

Człowiek wszechstronny, nie tylko aktor filmowy i teatralny, ale także reżyser, scenarzysta i producent. Razem z żoną, Ewą Bukowską, tworzą zdecydowanie jedną z najatrakcyjniejszych i - co ważniejsze - najbardziej przykładnych par polskiego show businessu.

Bukowski urodził się 26 listopada 1969 r. w Miliczu. Studiował na PWST w Krakowie, którą ukończył w 1992 r. Jeszcze zanim został absolwentem zadebiutował w poetyckim dramacie Andrzeja Barańskiego "Nad rzeką, której nie ma" (1991). Od tamtej pory grywał role pierwszo- i drugoplanowe w takich filmach jak: "Pożegnanie z Marią" (1993), "Wrony" (1994) i "Dama Kameliowa" (1995).

Później przez kilka lat aktor praktycznie nie pojawiał się na ekranie, co uzasadniał głównie swoim zdrowym podejściem do wykonywanego zawodu. Przez ten czas sprawdzał się w innych rolach, jako producent i reżyser - w latach 2001-2003 zrealizował dwa filmy: "Blok.pl" i "Szansa".

Na ekrany powrócił na dobre w 2009 roku, dołączając do obsady takich seriali jak "Przystań", "Hotel 52" i "Apetyt na życie". Zagrał również w "Uwikłaniu" (2011) Jacka Bromskiego, u boku Mai Ostaszewskiej. Widzom najbardziej jednak będzie kojarzył się z postacią doktora Piotra Gawryło, którą kreuje obecnie w serialu "Na dobre i na złe".

Aktora możemy również oglądać na antenie Polsat Cafe, gdzie sprawdza się jako znawca płci pięknej i jednocześnie gospodarz programu "Czego pragną kobiety?".

Zasady i nagrody

W tegorocznej edycji Telekamer głosujemy od 31 grudnia 2012 roku do 28 lutego 2013 roku, wyłącznie wysyłając SMS-y pod numer 7265, wpisując w treści kod zamieszczony przy nominacji, np. TK.A1. Jeden SMS może zawierać głos oddany tylko na jedną nominację w jednej kategorii.

UWAGA: z jednego numeru telefonu można wysłać TYLKO 17 SMS-ów (po jednym w każdej kategorii). Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (z VAT).

Zachęcamy do głosowania we wszystkich kategoriach.

Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:

1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D

2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób

3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)

3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ

4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR

ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Regulamin głosowania na stronie www.telekamery.pl oraz w siedzibie Organizatora.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy