Reklama

Reklama

Kto jest kim w serialu "Fargo 2"?

Drugi sezon "Fargo" to rozgrywający się 27 lat wcześnie prequel popularnego serialu. Pierwszy odcinek będzie miał swoją premierę 3 stycznia 2016 roku w Ale kino+. Kim są nowi bohaterowie serii?

Todd i Brad Mann grają w serialu "Fargo 2" braci bliźniaków - Gale'a i Wayne'a Kitchen / © 2014 MGM Television Entertainment Inc. and Bluebush Productions, LLC. All Rights Reserved

Znowu spotykamy się w mroźnej Minnesocie. Drugi sezon produkcji liczy 10 części. Emisja pierwszego odcinka "Fargo 2" już w niedzielę, 3 stycznia, w Ale kino+.

Akcja drugiego sezonu "Fargo" rozgrywa się zimą 1979 roku. Głównym bohaterem jest weteran wojny w Wietnamie, młody detektyw Lou Solverson (Patrick Wilson), ojciec znanej z pierwszego sezonu dzielnej policjantki Molly Solverson. Zostaje on wezwany do przydrożnego baru, gdzie w nocy doszło do strzelaniny, w której zginęły trzy osoby. Nieznane są motywy ani sprawca zbrodni. Co więcej, detektywi odkrywają krwawy ślad, który kończy się na drodze i który prawdopodobnie zostawił za sobą morderca. Co się z nim stało? Nie wiedzą, że swój udział w wydarzeniach miała niejaka Peggy Blumquist (Kirsten Dunst), która w feralną noc przejeżdżała samochodem obok baru, a w sprawę zamieszana jest gangsterska rodzina rozdająca karty w miasteczku Fargo.

Reklama

Za scenariusz ponownie odpowiada Noah Hawley. Kto jest kim w drugim sezonie "Fargo"?

Peggy Blumquist - Kirsten Dunst
Peggy jest kosmetyczką, ale w głębi duszy czuje, że stać ją na wiele więcej, dlatego chce inwestować we własny rozwój i dokształcać się. Ma ambicje, by stać się najlepszą Peggy, jaką mogłaby być i wcale nie oznacza to bycia dobrą żoną i wzorową matką. Z kolei jej mąż Ed jest tradycjonalistą, planuje zakup sklepu, w którym pracuje i powiększenie rodziny. Peggy uważa jednak, że życie toczy się gdzie indziej i nie kończy na małomiasteczkowym Luverne.

Lou Solverson - Patrick Wilson
Policjant, weteran wojny w Wietnamie. Mieszka w Luverne z żoną Betsy i sześcioletnią córeczką Molly. Lou jest prostolinijnym, dobrym człowiekiem, który wierzy w siłę i magię amerykańskiego snu. Martwi go to, że on i inni żołnierze służący w Wietnamie wciąż nie pozbyli się wojennej traumy i żyją wydarzeniami z frontu.

Ed Blumquist - Jesse Plemons
Jest pomocnikiem rzeźnika. Mimo potężnej postury i specyfiki swojego zawodu, jest typem łagodnego olbrzyma. Wszystko, o czym marzył, to wieść życie na wzór swoich rodziców. Dlatego wraz z żoną Peggy zamieszkał w ich starym domu. Planuje odkupić od szefa sklep mięsny, w którym pracuje i namówić Peggy na dziecko. Uniknął służby w Wietnamie z powodu problemów zdrowotnych, więc nigdy nie był wystawiony na ciężką próbę. Aż do teraz.

Floyd Gerhardt - Jean Smart
Matrona gangsterskiej rodziny Gerhardtów z Fargo. Przez 40 lat była prawą ręką i oparciem dla swojego męża Otto. Wychowała czterech synów i doczekała się pięciorga wnucząt. Kiedy jej mąż dostaje udaru mózgu, Floyd decyduje, że nastał czas na przejęcie rodzinnego biznesu. Jedynym problemem jest to, że jej najstarszy syn Dodd uważa, że jemu należy się scheda po ojcu.

Hank Larsson - Ted Danson
Miejscowy szeryf, zarazem teść Lou Solversona. Służył na froncie II wojny światowej. Jest bardzo zajęty, jednak zawsze znajdzie czas na zabawy z wnuczką. Z niepokojem obserwuje, jak w ostatnim czasie w jego kraju, a zwłaszcza w hrabstwie, gdzie służy, narasta przemoc i kumuluje się zło. Zadaje sobie pytanie, czy będzie w stanie temu przeciwdziałać.

Betsy Solverson - Cristin Milioti
Betsy kochała się w Lou Solversonie przez całe liceum, chociaż jej siostra mawiała, że to ona wyjdzie za niego za mąż. Betsy prowadzi dom, będąc idealnym spoiwem rodziny jako kochająca, wspierająca żona i dobra matka. Staje się to dla niej jednak coraz trudniejsze, odkąd zdiagnozowano u niej nowotwór. Chociaż nie mówi tego głośno, bardzo się martwi tym, że jej ojciec i mąż prowadzą śledztwo w wyjątkowo niebezpiecznej sprawie.

Dodd Gerhardt - Jeffrey Donovan
Najstarszy syn z gangsterskiego klanu Gerhardtów. Nie może doczekać się, kiedy przejmie władzę po ojcu i przejmie kontrolę nad rodzinnym biznesem. Gdy Otto dostaje udaru, zaczyna rywalizować o wpływy z własną matką.

Mike Milligan - Bokeem Woodbine
Egzekutor na usługach mafii z Kansas, przyjeżdża do Fargo ze swoim szefem Joe’em Bulo, w celu przejęcia terytorium Gerhardtów. Jest ambitny i pomysłowy, jednak musi udowodnić swoim przełożonym, że zasługuję na zaufanie.

Gale i Wayne Kitchen - Todd i Brad Mann
Małomówni bracia bliźniacy. Członkowie mafii z Kansas City, która zagraża interesom Gerhardtów w Fargo. Wyznają prosta zasadę: zabijasz lub zabiją ciebie.

Rye Gerhardt - Kieran Culkin
Najmłodszy syn z klanu Gerhardtów. Uważa, że nikt nie dostrzega jego potencjału - w rzeczywistości jednak psuje każde powierzone mu zadanie. Porzucił nadzieję na to, że kiedyś odziedziczy rodzinny interes, dlatego planuje zbudować od podstaw własne przestępcze imperium.

Hanzee Dent - Zahn McClarnon
Indianin, którego Otto Gerhardt przyjął pod swój dach, gdy ten był jeszcze chłopcem. Istnieje też teoria, że Hanzee jest bękartem Otty. Zaufany Gerhardtów, prawa ręka Dodda - jest ich najlepszym człowiekiem od "mokrej roboty". Weteran wojny w Wietnamie.

Otto Gerhardt - Michael Hogan
Przedstawiciel drugiego pokolenia imigrantów z Niemiec. Przejął po ojcu rodzinny interes, rozwijając go w prawdziwe kryminalne imperium. Przez 30 lat nie dał się złamać, bezwzględnie niszcząc tych, którzy mu się sprzeciwiali lub zagrali. Po udarze mózgu będzie musiał zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. I nigdzie się nie wybiera - ten Biały Lew jest zbyt mocny, by umierać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje