Reklama

Królowa TVP

W telewizji jest od 27 lat. Zaczynała prowadząc kącik mody, szybko jednak wyrobiła sobie markę dziennikarki do spraw interwencyjnych.

Mało jest osób tak rozpoznawalnych jak Elżbieta Jaworowicz. Dzięki cyklowi "Sprawa dla reportera" widzowie poznali ją i polubili.

Reklama

Jej program jest często ostatnią szansą na zmianę sytuacji życiowej bohaterów. Czasem osoby, które zgłaszają się do programu Elżbiety Jaworowicz, nie mają już nadziei na poprawę losu, ale chcą, by ktoś ich wysłuchał.

I tak się dzieje. Dziennikarka jedzie w teren, nagrywa materiał, potem w studiu telewizyjnym dochodzi do konfrontacji stron. Wypowiadają się eksperci, którzy często chcą pomagać bohaterom.

Elżbieta Jaworowicz rzadko udziela wywiadów. Strzeże swojej prywatności. Ongiś opowiedziała jednak, jak była onieśmielona zdając na studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim - po studiach filologicznych poszła na podyplomowe dziennikarstwo: - Dzięki temu mogłam zostać w Warszawie, choć dziennikarstwo wtedy nie było moją pasją - wyznaje.

A nikt by nie pomyślał o niej, że może być zakompleksiona. Kobieta sukcesu, utożsamiana z przebojowością przyznała też, że często bywa smutna. Na wizji jest taka dynamiczna.

Pozycja Jaworowicz w TVP wynika z popularności "Sprawy dla reportera". Nie wszyscy kierujący telewizją publiczną byli fanami prowadzącej, ale nikt nie odważył się zdjąć z anteny programu popularnego i pełniącego ważną misję.

Prezesi mijali, a Elżbieta Jaworowicz trwała. Doczekała się w końcu, że zaproponowano jej drugi program. W "Tak było - tak jest" Elżbieta Jaworowicz wraca do historii, które pokazano w "Sprawie dla reportera" w ostatnich dwóch dekadach. Dziennikarka sprawdzi, co dzieje się z ich bohaterami.

Czy Jaworowicz znów odniesie sukces i przyciągnie widzów?

Beata Modrzejewska

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Telemax

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: krolowa | Królowe | telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje