Reklama

Kontrowersje wokół walentynkowego koncertu TVP

Organizatorem "Walentynkowego koncertu życzeń", nagrywanego w Teatrze Wielkim w Łodzi, jest Telewizja Polska i to ona odpowiada za dobór artystów - poinformowała łódzka opera w reakcji na kontrowersje wywołane występem na jej scenie Zenona Martyniuka.

Zenon Martyniuk w Teatrze Wielkim w Łodzi? Widzowie TVP zobaczą to już w sobotę

Krytyczne głosy pojawiły się w lokalnych mediach i internecie po tym, jak Telewizja Polska poinformowała, że na antenie telewizyjnej Dwójki w sobotni wieczór wyemitowany zostanie koncert z udziałem "króla disco polo", zrealizowany na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

"Lubię grać w takich miejscach. Mój jubileusz 30-lecia pracy artystycznej zorganizowano w białostockiej Operze Podlaskiej. Teatr Wielki w Łodzi jest świetnym miejscem. Choć nie będzie publiczności, zagramy dla naszych fanów, którzy w sobotni wieczór zasiądą przed telewizorami" - takie słowa Martyniuka zacytowała TVP na swojej stronie internetowej.

Fakt, że z prestiżowej operowej sceny w Łodzi ma na cały kraj popłynąć popularny przebój "Przez twe oczy zielone", oburzył wiele osób, wypowiadających się w mediach społecznościowych. Niektóre z nich sugerowały nawet, że za dopuszczenie do tej sytuacji dyrektorowi Teatru Dariuszowi Stachurze należy się dymisja.

Jak wyjaśniła Magdalena Cieślak z działu promocji Teatru Wielkiego, jedną z istotnych sfer działalności nie tylko łódzkiej opery, ale też innych instytucji kultury - i to taką, która przynosi realne wpływy - jest odpłatne udostępnianie budynku na różne eventy oraz wydarzenia artystyczne.

Reklama


"Wszystkie decyzje w związku z koncertem 'Walentynkowy koncert życzeń', który był nagrywany w siedzibie Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. dobór zaproszonych artystów czy program koncertu, podejmowała Telewizja Polska, która jest organizatorem tego wydarzenia. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że wynajem teatru przez Telewizję Polską (...) nie zakłócił pracy artystycznej w naszej instytucji" - napisała Cieślak w przysłanym do PAP wyjaśnieniu.

Ze względu na pandemię koncert, w którym wystąpił Zenon Martyniuk, został zarejestrowany bez udziału publiczności i będzie odtworzony na antenie TVP2.


Natomiast w walentynki wielbiciele opery będą mogli - po raz pierwszy w tym roku - uczestniczyć w spektaklu Giuseppe Verdiego "Nabucco". Już kilka dni temu Teatr Wielki w Łodzi informował o wyprzedaniu wszystkich biletów na przedstawienie, które będzie prezentowana w ponadczasowej inscenizacji z 1987 roku.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje