Reklama

Reklama

Komisja Etyki TVP: Decyzja w sprawie Macieja Kurzajewskiego

Komisja Etyki, która czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, uznała, że Maciej Kurzajewski dopuścił się niedopuszczalnej reklamy produkcji konkurencyjnego kanału.

Maciej Kurzajewski na planie programu "Świat się kręci"

Siedmioosobowa Komisja Etyki uznała, że "niedopuszczalne jest, aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej".

Jak informuje press.pl, komisja przypomniała też o obowiązku lojalności dziennikarzy pracujących w TVP wobec swego pracodawcy.

Przypomnijmy, że Maciej Kurzajewski został w ubiegłym tygodniu odsunięty od prowadzenia programu "Świat się kręci" za to, że na antenie TVP1 promował audycję konkurencyjnego Polsatu. Popularny dziennikarz powiedział 9 września na antenie TVP1: "Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu 'Świat się kręci' stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu 'Rinke za kratami', 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję".

To wywołało burzę w kierownictwie TVP1. "Promowanie programów stacji konkurencyjnych nie jest dopuszczalne na antenach Telewizji Polskiej" - skomentowała wówczas tę sytuację Joanna Stempień-Rogalińska, p.o. rzeczniczka prasowa TVP.

Reklama

"Ani Rinke Rooijens, ani Rochstar S.A. nie mieli żadnego wpływu na komunikat prowadzącego audycję wypowiedziany na żywo; nie wiedzieli też, że taki komunikat padnie" - poinformował Rinke Rooijens, Prezes Zarządu firmy Rochstar S.A.

Na razie Maciej Kurzajewski jest zawieszony w obowiązkach. Dziennikarz nie odbiera telefonów i nie odniósł się do sprawy.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Kurzajewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje