Reklama

Reklama

"Kod genetyczny": Rodzinny trójkąt miłosny

Nowy serial stacji TVN, "Kod genetyczny", trafi do ramówki 2 marca i będzie emitowany w poniedziałki o godz. 21.30. To historia miłosnego trójkąta między ojcem, synem i dziewczyną ojca.

Gwiazdy serialu "Kod genetyczny": Adam Woronowicz, Karolina Gruszka i Maciej Musiałowski

8-odcinkowy serial wyreżyserował Adrian Panek, autor tak uznanych filmów, jak "Daas" i "Wilkołak".

- Kiedy dowiedziałem się, że "Kod genetyczny" to historia trójkąta erotycznego między ojcem, synem a dziewczyną ojca, bardzo mi się ten temat spodobał. Podczas lektury scenariusza dotarło do mnie, że to także historia o miłości i przebaczeniu oraz o ich braku. Spodobała mi się również struktura tej historii - opowiada o wydarzeniach, które się dzieją współcześnie, ale przeskakujemy też o parę dni, tydzień, czy rok wcześniej, do epizodów z życia bohaterów, które naświetlają to, co się dzieje teraz - wyjaśnił reżyser Adrian Panek.

Reklama

Głównego bohatera, Tomasz Skowrońskiego, gra Adam Woronowicz. To wybitny genetyk z Instytutu Badań Kryminalistycznych. Skowroński jest wdowcem, który kilka lat po śmierci żony zakochuje się w młodszej od siebie Izie Berger (Karolina Gruszka). Wierzy, że nowa partnerka wypełni pustkę w jego życiu i pomoże w relacji z dorosłym, zbuntowanym synem, Piotrem (Maciej Musiałowski). Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z partnerką ojca. Trójkąt miłosny nieuchronnie prowadzi bohaterów do tragedii.

- Cały świat Tomasza leży w gruzach - relacje z ukochaną kobietą, synem, przyjaciółmi. Ta sytuacja niszczy nie tylko jego, ale i bliskie mu osoby. Tomasz wiele spraw w życiu zawalił, choć sam może tego nie dostrzega. Po śmierci żony uciekł w pracę i obowiązki. Zostawił syna z jego problemami, za co płaci wysoką cenę - opisuje wątek swojego bohatera Adam Woronowicz.

Piotr, który jest utalentowanym zawodnikiem szermierki sportowej, uciekając od problemów i relacji z zasadniczym i wymagającym ojcem uzależnia się od narkotyków. Kiedy w domu pojawia się Iza, wdaje się w zakazany romans i jest gotowy poświęcić dla niej wszystko. - To bardzo pogubiony chłopak. Grając Piotrka starałem się być adwokatem pogubionej części młodego pokolenia, tej, która nie umie się odnaleźć w cybernetycznych czasach. To introwertyczny młody mężczyzna, który szuka swojego głosu - powiedział Maciej Musiałowski.

Iza to fascynująca i pełna tajemnic kobieta, która robi wszystko by uciec od przeszłości. - Od początku zwróciłam uwagę na podwójność mojej bohaterki. Z jednej strony jest super kontrowersyjna w swoich wyborach. Z drugiej strony jest w niej wiele wrażliwości. Na pewno wnosi do serialu dużo tajemnicy. Nie wiemy, co działo się z nią wcześniej, ale nosi w sobie ogromne cierpienie i pustkę, którą chce czymś wypełnić. Z jednej strony potrzebuje ciepła, miłości, bliskości i czułości, co znajduje w relacji z Tomaszem. Z drugiej strony, czuje tak mocny ból, który musi czymś zagłuszyć, dlatego szuka mocnych bodźców i adrenaliny. A to znajduje w namiętnym związku z Piotrem. Wszyscy mamy nadzieję, że naszych bohaterów można zrozumieć, polubić i spojrzeć na nich z empatią" - podsumowała Karolina Gruszka.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Kod genetyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje