Reklama

Reklama

"Klangor": Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska małżeństwem na rozdrożu

Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska, choć znają się od ponad 30 lat, po raz pierwszy wspólnie stanęli przed kamerą dopiero na planie serialu "Klangor". Na 26 marca Premierę nowego serialu Canal+ zaplanowano na 26 marca.

Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska, choć znają się od ponad 30 lat, po raz pierwszy wspólnie stanęli przed kamerą dopiero na planie serialu "Klangor". Na 26 marca Premierę nowego serialu Canal+ zaplanowano na 26 marca.
Arkadiusz Jakibik i Maja Ostaszewska w serialu "Klangor" /Jarosław Sosiński /Canal+

Arkadiusz Jakubik wcielił się w postać psychologa więziennego Rafała Wejmana. Mężczyzna pracuje na dwa etaty - jako psycholog w zakładzie karnym i ojciec dwóch nastoletnich córek. Pod nieobecność pracującej w Niemczech żony samotnie zajmuje się dziećmi oraz prowadzi dom. Trudno mu przyznać, że jest zmęczony nadmiarem obowiązków i nie radzi sobie z własnymi emocjami. Jego drugim domem jest zakład karny, w którym panują proste zasady. W pracy jest zawsze profesjonalny, empatyczny, działa zgodnie z przepisami. Służbowe obowiązki są dla niego prostsze niż zajmowanie się domem, a rozmowa z osadzonymi przychodzi mu z większą łatwością niż z własnymi córkami.

Reklama

"Rafał jest 'słabo-silny'. Bo z jednej strony jest jego wrażliwość i to, że nie potrafi wyraźnie wyartykułować swojej żonie czego potrzebuje i z czym mu źle. To jest właśnie jego słabość. Z drugiej strony, kiedy trzeba znaleźć córkę i walczyć o nią okazuje się, że Rafał znajduje w sobie jakąś niezwykłą siłę" - opowiada Maja Ostaszewska.


Aktorka wcieliła się w żonę Rafała i matkę dziewczyn. To pracująca za granicą pielęgniarka, która opiekuje się seniorami. Tak jak Rafał - jest jedną nogą w pracy, drugą w domu, ale w jej przypadku ten rozkrok ma 280 km. Wraca do domu co kilka tygodni, na weekendy i święta, a czasem Rafał i dziewczyny przyjeżdżają do niej. Rafał tęskni za nią bardziej niż ona za nim. Córkom brakuje codziennej obecności mamy bardziej niż Magdzie brakuje domu i córek, ale nadrabiają to połączeniami online. Magda wie, że nawala w najważniejszych relacjach, ale racjonalizuje sobie rosnące wyrzuty sumienia. Przeważnie ciepła, łagodna, zawsze dumna, często kategoryczna, za ostra jak już się rozpędzi.

"To głównie na barkach Magdy spoczywa finansowanie potrzeb rodziny. Zdecydowała się wyjechać za granicę, pracuje w Niemczech, gdzie opiekuje się starszymi, chorymi osobami. To pociąga za sobą konsekwencje - oddala się od rodziny" - tłumaczy Maja Ostaszewska.

"Myślę, że Magda jest osobą silną, ale wewnątrz jest delikatna. Jest osobą, która bardzo kocha swoją rodzinę. Jest kimś kogo łatwo wprowadzić w poczucie winy. Chciałoby się powiedzieć, że jest też zagubiona, ale chyba każdy byłby zagubiony w tak strasznych okolicznościach" - dodaje aktorka.

Bohaterów poznajemy w momencie, w którym ich małżeństwo już znajduje się w trudnej sytuacji. Nieobecność żony rozluźnia wzajemne relacje między małżonkami. Dramatyczna sytuacja, w jakiej nagle zostają postawieni, spowodowana zaginięciem ukochanej córki, prowadzi do eskalacji konfliktów i nieporozumień.

"Niestety zniknięcie córki i cały dramat z tym związany potęguje negatywne emocje między Magdą a Rafałem. To są kolejne awantury, które zdarzają się coraz częściej. To jest coraz intensywniejsze oddalanie się rodziców od siebie pod wpływem tego dramatu" - mówi Arkadiusz Jakubik.

W obsadzie serialu znaleźli się także: Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich zobaczymy też młode pokolenie talentów: Macieja Musiała, Katarzynę Gałązkę, Matyldę Giegżno, czy Magdalenę Koleśnik.

"'Klangor' to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu" - mówi reżyser Łukasz Kośmicki ("Ukryta gra").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Klangor

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy