Reklama

Reklama

"Klan" znika z anteny! Zastąpi go nowy serial!

Według doniesień portalu Wirtualnemedia.pl Jedynka pracuje nad nowym projektem, który ma zastąpić "Klan". Kultową telenowelę, nadawaną blisko 19 lat, będzie można oglądać do czerwca, a o jej powrocie jesienią zdecyduje zarząd TVP.

- Chciałbym, żeby "Klan" był emitowany do końca roku. To zależy od negocjacji zarządu z producentem - powiedział Jan Pawlicki, dyrektor Jedynki.

- Szanujemy "Klan" i jego widzów, ale jest to projekt przemijający - dodaje Pawlicki.

Choć Telewizja Polska przedłużyła umowę z producentami "Klanu" na nową serię, obowiązuje ona tylko do czerwca i obejmuje 90 odcinków. O tym, czy telenowela będzie emitowana po wakacyjnej przerwie zdecyduje zarząd.

Pawlicki potwierdza, że nadawca chce, aby w miejsce "Klanu" pojawił się nowy serial. Możliwe, że będzie to telenowela historyczno-kostiumowa "Złoty wiek", którą przygotowuje stacja.

Reklama

- Oczywiście znamy wypowiedzi medialne pana dyrektora Jana Pawlickiego na temat zakończenia produkcji i emisji naszego serialu - komentuje Wojciech Niżyński, producent "Klanu".

- Aktualnie jesteśmy pochłonięci pracą nad odcinkami wiosennymi, na które mamy zamówienie do czerwca br. Kolejny ruch należy do TVP. W rękach telewizyjnych decydentów leży zarówno realizacja odcinków na jesień, jak również powrót "Klanu" do internetu. My obiecujemy naszym wiernym widzom, że dopóki będziemy na antenie, dopóty zrobimy wszystko, by ich nie zawieść - dodaje.  

Przypominamy, że "Klan" miał zostać zdjęty z anteny już w 2012 roku, ale ówczesne władze TVP! Wycofały się z tego pomysłu.

Na Facebooku powstał już profil "Komitet Obrony ‘Klanu’". Jego założyciele i fani żądają utrzymania serialu w ramówce.


swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama