Reklama

Karolina Pajączkowska: Dziennikarka TVP Info ofiarą seksizmu?

Dziennikarka TVP Info Karolina Pajączkowska zabrała głos w sprawie seksistowskich komentarzy, jakie wywołała jej kreacja we wtorkowym wydaniu programu "Info Raport". "Obiecuje, że jutro zostawię biust w domu" - sarkastycznie podsumowała zamieszanie w mediach społecznościowych.

Karolina Pajączkowska pracuje w TVP Info od listopada 2019, wcześniej była dziennikarką TVN24 BiS. Specjalizująca się w tematyce międzynarodowej prezenterka prowadzi dla widzów serwisy informacyjne. 

Reklama

"Kolejna wrzawa na Twitterze.. Tak więc miejmy to za sobą: TAK! Mam biust. TAK wykarmiłam nim mojego syna! TAK śmiałam założyć sukienkę z dekoltem. Obiecuje, że jutro zostawię biust w domu" - Pajączkowska napisała na Instagramie.

Dziennikarka wyśmiała swoich krytyków, zarzucając im seksizm.

"Zacznę też nosić burkę bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać. A do tego śmiem być dziennikarką!! Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe żeby kobieta była ładna i inteligentna" - dodała Pajączkowska.

"Skoro noszę podkreślające figurę sukienki to znaczy, że nadaję się tylko do włoskiej telewizji Rai.. To jest chore!!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my - wszystkie kobiety wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!!" - zakończyła dziennikarka TVP Info.

Pajączkowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zna trzy języki obce: angielski, francuski i hiszpański.

Pajączkowska próbowała swych sił jako modelka, w 2011 roku brała udział w drugiej edycji programu "Top Model".  

Karierę dziennikarską rozpoczęła w lokalnej telewizji NTL z Radomska. Pracę w TVN24 Biznes i Świat rozpoczęła w 2016 roku - była reporterką oraz prezenterką. Prowadziła m.in. program "Debata młodych". Była także jedną z prowadzących anglojęzyczny serwis informacyjny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karolina Pajączkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje