Reklama

Reklama

Karolina Korwin-Piotrowska: "Magiel towarzyski" bez zmian

"Magiel towarzyski" ma już 10 lat, Karolina Korwin-Piotrowska nie odczuwa jednak znużenia podejmowaną w nim tematyką. Uważa, że polski show-biznes obfituje w ciekawe wydarzenia i stanowi diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem bardzo powierzchownym, pełnym kompleksów, z niechęcią odnoszącym się do ludzi sukcesu.

Polski show-biznes? Nie lubimy ładniejszych, bogatszych i mądrzejszych od siebie - mówi Karolina Korwin-Piotrowska

"Magiel towarzyski" zadebiutował na antenie TVN Style w 2006 roku. Od początku jego gospodynią jest Karolina Korwin-Piotrowska. W każdym odcinku dziennikarka dokonuje subiektywnej oceny wydarzeń w polskim show-biznesie i świecie mediów. Stałym elementem programu jest m.in. rozmowa z gościem i przegląd prasy lifestyle'owej. Prowadząca zapewnia, że w nowym sezonie formuła magazynu nie ulegnie zmianie.

- Nic się nie zmienia, bo nie zmienia się lokomotywa, która tyle lat dobrze ciągnie, więc wszystko jest po staremu, wszystko jest tak, jak było - mówi Karolina Korwin-Piotrowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Reklama

Od września TVN Style emituje już 22. sezon "Magla towarzyskiego". Jego gospodyni twierdzi jednak, że nie czuje się znudzona podejmowaną w magazynie tematyką. Jej zdaniem polski show-biznes jest niesłychanie żywym organizmem, obfituje w ciekawe wydarzenia, co powoduje, że nie sposób odczuwać znużenia. - Ponieważ wyznaję zasadę, że to, kogo czynimy polskimi gwiazdami, w ogóle gwiazdami, idolami, kogo uwielbiamy bardzo wiele mówi o nas samych, to nieustannie mamy różne zaskoczenia, i pozytywne, i negatywne, sporo się dzieje - tłumaczy Korwin-Piotrowska.

Zdaniem dziennikarki rodzimy show-biznes stanowi ciekawą diagnozę polskiego społeczeństwa. Pokazuje, że Polacy są społeczeństwem podzielonym, niezbyt dobrze wykształconym, powierzchownym, mającym równie ogromne aspiracje, co kompleksy. Jest też społeczeństwem mitomańskim - polskie gwiazdy cechuje bowiem tendencja do kłamania na swój temat. Wymyślają swój wizerunek niemal całkowicie - od daty urodzenia począwszy, przez pochodzenie, na stylu życia kończąc.

- To jest pewna bajka, którą każdy z nas gdzieś robi. Jesteśmy społeczeństwem, które cały czas jest na permanentnym dorobku, wszystkim zazdrości. Nie lubimy ładniejszych, bogatszych, mądrzejszych od siebie i taki też jest trochę ten polski show-biznes - opisuje Korwin-Piotrowska.

Premierowe odcinki programu "Magiel towarzyski" można oglądać w każdą sobotę, o godzinie 22:30, na antenie stacji TVN Style.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy