Reklama

Karol Strasburger "wyleczył się" z ADHD

Teleturniej "Familiada" świętuje 20. urodziny. - Początkowo uległem modzie, by jako prezenter być bardzo żywy, przejawiać ADHD. Teraz jestem spokojniejszy i bardziej naturalny - przyznaje Karol Strasburger, gospodarz programu.

Historię "Familiady" można by podsumować w kilku liczbach: ponad 2 tys. odcinków, w których wzięło udział prawie 4 tys. drużyn i około 20 tys. uczestników. 17 września 1994 r. - to z kolei data premiery pierwszego odcinka. Niezmiennie, prowadzącym programu jest znany aktor, Karol Strasburger, gwiazda "Polskich dróg" i "Agenta nr 1".

Reklama

- Do Familiady trafiłem dzięki Grzegorzowi Warchołowi, który jest reżyserem i opiekunem artystycznym programu. Po prostu zadzwonił i zapytał, czy chciałbym poprowadzić 'Familiadę'? Powiedziałem: 'Grzegorz, ciekawa propozycja, ale trochę jak grom z jasnego nieba'... Usłyszałem: 'Nie odpowiadaj dziś, zastanów się, masz trochę czasu, pomyśl, może warto'. Nie spałem po nocach, ponieważ wiedziałem, że przyjęcie tej propozycji może zmienić moje życie na lata. Miałem rację - mówi Stasburger.

- Ulegałem na początku pewnej modzie, która pozostała u niektórych do dziś, a jest wymuszana przez właścicieli pewnych formatów telewizyjnych. Według nich prowadzący ma być bardzo żywy, przejawiać ADHD. To się zmieniło, troszkę się uspokoiłem i znalazłem jakąś inną formę rozmawiania z ludźmi. Zupełnie nie mogę pojąć, dlaczego, zapowiadając kogoś miałbym np. strasznie krzyczeć. Przecież, na co dzień tak się nie robi. Próbuję, żeby wyglądało to tak, jak w życiu - przyznaje prezenter.

Przez lata w "Familiadzie" zdarzyło się mnóstwo, wspominanych po dziś dzień, zabawnych historii. Wielu widzom zapadły w pamięć na przykład wpadki zawodników: jeden z nich zapytany o przedmiot szkolny, który najmniej przydaje się w życiu, odpowiedział: "Kanapka". Inny, proszony o wymienienie jakiegoś przylądka, odparł: "Przylądek Zdrój".

Z okazji jubileuszu twórcy programu przygotowali dla jego widzów niespodziankę - "Turniej Mistrzów Familiady". Rozpoczął się on w połowie września i potrwa do 5 października. W soboty i niedziele o 14:00 zmierzą się drużyny, które między 2009 a 2014 r. wygrały w "Familiadzie" najwyższe nagrody. Najlepszych z najlepszych poznamy w niedzielę 5 października.

Co ciekawe, "Familiada" cieszy się popularnością w 57 krajach świata. Oparta jest na amerykańskim formacie "Family Feud", który swoją telewizyjną premierę miał w 1976 r. w stacji ABC.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje