Reklama

Już dziś 1000. odcinek "M jak miłość"

Od lat mają swoich wiernych widzów. Ich życie wywołuje emocje i wzbudza liczne komentarze. W poniedziałek rodzina Mostowiaków pojawi się w TVP2 po raz 1000.

"M jak miłość" to historia rodziny Mostowiaków - nestorów roku Barbary i Lucjana oraz ich dzieci i wnucząt. Każdy z bohaterów przeżywa rozterki miłosne, a także tragedie rodzinne. Nie brakuje także chwil szczęścia. Widzowie od 13 lat wzruszają się i śmieją wraz z bohaterami serialu.

Reklama

Postaci w "M jak miłość" zmieniają się, jak w kalejdoskopie, jednak jest grupa aktorów, którzy od samego początku, do dziś, grają w tym serialu. Jednym tchem można wymienić kilkanaście nazwisk m.in. Teresę Lipowską, Witolda Pyrkosza, Dominikę Ostałowską, Katarzynę Cichopek, Kacpra Kuszewskiego, czy Marcina i Rafała Mroczków.

Są także aktorzy, którzy pojawiają się i znikają. Do takich należy Anna Mucha, która wciela się w Magdalenę Marszałek - przyjaciółkę bohaterów granych przez Katarzynę Cichopek i braci Mroczków.

Mucha dołączyła do serialu dokładnie 10 lat temu. - Wcześniej nie oglądałam "M jak miłość". Wiedziałam tylko, że to jest serial, w którym grają "ci bliźniacy". Nie do końca też wiedziałam, jak wielką ma popularność. Do dziś przecież oglądają go miliony - wyznała w jednym z wywiadów dla aktorka.

Serial otrzymał drugą w historii nagrody Platynową Telekamerę. Pierwszą taką statuetkę odebrała w Opolu Małgorzata Niemen. Nagrodę wręczono pośmiertnie legendzie polskiej piosenki Czesławowi Niemenowi.

Platynowa Telekamera to wyróżnienie szczególne. Otrzymać je może bowiem artysta lub projekt telewizyjny, który ma na swoim koncie już trzy Telekamery oraz Super Telekamerę.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Wszyscy mówią, że 13 lat minęło jak z bicza strzelił, a mi się wydaje, że "M jak miłość" było zawsze. Nie wyobrażam sobie, że ktoś powie kiedyś, że to koniec serialu. Myślę, że będzie jeszcze przynajmniej tysiąc odcinków - mówił wzruszona Teresa Lipowska podczas gali wręczenia nagrody.

Już dziś weź udział w wielkim konkursie "M jak miłość"! Do wygrania wizyta na planie i rodzinny pobyt w SPA

"M jak miłość" pokazywane jest na antenie TVP2 od 2000 roku. Obecnie serial oglądany jest przez około 7 mln widzów. To jeden z najlepszych wyników na rynku.

Pomysłodawcami serialu są scenarzystka Ilona Łepkowska oraz producent Tadeusz Lampka. Tysięczny odcinek wyemitowany zostanie 16 września 2013 roku.

WIELKI TEST O POLSKIM FILMIE

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: M jak miłość | “M jak miłość”

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje