Reklama

Reklama

Julia Kamińska: Wiele talentów

Julia Kamińska należy do osób wszechstronnie utalentowanych - jest aktorką, scenarzystką, piosenkarką i germanistką. Choć nigdy nawet nie próbowała dostać się do szkoły teatralnej, świetnie radzi sobie w swoim niewyuczonym fachu. W środę o 23:10 oraz w czwartek o 21:00 Polsat Film przypomni komedię romantyczną z gwiazdą w roli głównej pt. "Narzeczony na niby". Z tej okazji wspominamy najważniejsze momenty jej kariery.

Julia Kamińska ( Kraków 14. Mastercard OFF CAMERA)

Czy małe, niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może dopiero jak wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? Karina (Julia Kamińska) próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster.

Julia Kamińska - kariera

Julia Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 w Gdańsku, ma młodszego brata Christiana. Już jako licealistka napisała sztukę teatralną pt. "Niż". Aktorka ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. 

Reklama

Kamińska zaczęła karierę aktorską w 2004 roku, prawdziwą popularność przyniosła jej jednak rola w serialu TVN "BrzydUla". Zagrała w nim bystrą, lecz niezbyt atrakcyjną fizycznie Ulę Cieplak, pracującą w prestiżowym domu mody. Na potrzeby tej roli aktorka musiała się poddawać oszpecającej ją charakteryzacji, nie miała z tym jednak problemu. Zapewnia, że obecnie również chętnie by się na to zdecydowała.

 

"To jest właśnie piękne w tym zawodzie, że można się zmieniać i być różnymi postaciami, co jest po prostu bardzo ciekawe, jest to trochę zabawne, trochę ten zawód może być taką zabawą dla dorosłej osoby, dla mnie tak jest" - mówi Julia Kamińska.

Rola w serialu "BrzydUla" stanowiła przełom w karierze aktorki, została bowiem zauważona zarówno przez widzów, jak i krytyków. Julia Kamińska zdobyła Telekamerę 2010 w kategorii aktorka, była też nominowana do nagrody Wiktory 2009 w kategorii największe odkrycie telewizyjne. 

W 2021 roku ukazała się kontynuacja serii pt. "BrzydUla 2". Pierwsze dwie serie oparte były na kolumbijskim oryginale "Yo soy Betty, la fea", trzecia jest autorskim pomysłem twórców. Nowa odsłona serii zodbyła w tym roku Telekamerę w kategorii "serial". 

Oprócz "BrzydUli" do najbardziej rozpoznawalnych ról aktorki należą kreacje z takich obrazów jak właśnie "Narzeczony na niby" czy "Singielka"

Julia Kamińska ofiarą molestowania

W kwietniu aktorka udzieliła szczerego wywiadu magazynowi "Vogue". Aktorka ujawniła w nim, że w przeszłości była ofiarą molestowania. Przyznała, że wtedy nie do końca zdawała sobie z tego sprawę, jednak teraz reaguje natychmiast, gdy jest świadkiem podobnych nadużyć.


"Na pewno kobiety są bardziej świadome tego, że nie muszą godzić się na brak szacunku. Gdy byłam młodsza, doświadczyłam molestowania. Wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy, choć oczywiście czułam się źle. Bywało też, że moje zdanie nie było traktowane poważnie. Jak większość z nas, rosłam w przekonaniu, że mam być przede wszystkim grzeczna, miła i nie sprawiać kłopotów. Teraz, jeśli zdarza się jakaś nieprzyjemna sytuacja, reaguję natychmiast. Potrafię zaznaczyć swoje terytorium. Jestem z tego dumna. I z tego, że nie jestem grzeczna - przeklinam, głośno się wypowiadam, walczę o swoje pomysły. To bardzo fajne uczucie" - wyznała. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje