Reklama

Jubileusz Wojciecha Pokory

2 października Wojciech Pokora skończy 80 lat. Z tej okazji stacja TVP Seriale zorganizowała aktorowi jubileusz w siedzibie TVP, na którym oprócz samego jubilata, pojawiły się też jego ekranowe partnerki z popularnych seriali - Anna Seniuk z "Czterdziestolatka" oraz Hanna Bieniuszewicz z serialu "Alternatywy 4".

- Cieszę się, że po latach znów mogę popatrzeć na mojego ukochanego inżyniera. Pamiętam, że spotkałam się z panem Wojciechem po raz pierwszy właśnie na planie "Czterdziestolatka", nigdy wcześniej nie graliśmy razem i byłam przerażona tym, czy sprostam przy tak wielkim aktorze. Ale roztoczył na planie aurę spokoju i od razu zaczęliśmy nadawać na tych samych falach - powiedziała Anna Seniuk.

Reklama

Wojciech Pokora ma na koncie wiele znakomitych ról. Widzowie z pewnością pamiętają jego mistrzowskie kreacje w kultowych produkcjach, jak np. "Poszukiwany, poszukiwana", "C.K. Dezerterzy", "Alternatywy 4" czy "Rejs". Ważną częścią aktorskiej kariery Pokory był także udział w "Kabarecie Olgi Lipińskiej", choć sam aktor nigdy nie ukrywał, że najlepiej czuje się na deskach teatru.

- Na początku mojej kariery zostałem zaangażowany do Teatru Dramatycznego i byłem przekonany, że jestem aktorem dramatycznym. Tak się jednak złożyło, że w tym teatrze grali też m.in. Zdzisław Leśniak czy Wiesław Gołas, którzy uwielbiali się mną bawić, ponieważ byłem bardzo łatwy do rozśmieszania. Za każdym razem to wykorzystywali i rozśmieszali mnie na scenie i poza sceną. Pewnego razu kompletnie ugotowany zbiegłem ze sceny wprost w ramiona dyrektora teatru, który zdenerwowany powiedział mi, że są też inne teatry, do których nadaję się bardziej, skoro ze mnie taki śmieszek - przyznał Wojciech Pokora.

Dziś możemy oglądać go na deskach Teatru Kwadrat, Teatru 6. Piętro w sztuce "Chory z urojenia" oraz w Och-Teatrze w "Zemście" i "Trzeba zabić starszą panią".

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Pokora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje