Reklama

"Jeden z dziesięciu" przenosi się do TVP1

Od 15 stycznia 2018 roku jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce, "Jeden z dziesięciu", będzie nadawany w telewizyjnej Jedynce. Skąd taka decyzja?

Od 15 stycznia 2018 roku jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce, "Jeden z dziesięciu", będzie nadawany w telewizyjnej Jedynce. Skąd taka decyzja?
Tadeusz Sznuk podczas ceremonii wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2016 /AKPA

Jak informuje Dział Public Relations Telewizji Polskiej, o taką zmianę prosili widzowie, którzy w TVP1 oglądają telenowelę historyczną "Korona królów".

O przeniesieniu "Jednego z dziesięciu" z TVP1 do TVP2 poinformowała w niedzielnym wydaniu "Wiadomości" Danuta Holecka.

Decyzję postanowił uzasadnić prezes TVP Jacek Kurski w specjalnym oświadczeniu.

"Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb widzów o emisję teleturnieju 'Jeden z dziesięciu' na głównej antenie Telewizji Polskiej" - wyjaśnia Kurski.

Reklama

"Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od 'Teleekspresu' do 'Wiadomości', a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach" - tłumaczy prezes TVP.

"Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej - siedem razy w tygodniu nadajemy 'Koło fortuny' - dedykowany klasycznej widowni Dwójki. Krótko mówiąc, mamy 'win win' - coś zyskała Dwójka, zyskuje też Jedynka" - dodał Jacek Kurski.

Teleturniej "Jednego z dziesięciu" emitowany jest w Telewizji Polskiej  od 1994 roku. Od początku istnienia programu jego gospodarzem jest dziennikarz radiowy Tadeusz Sznuk.

"Jeden z dziesięciu" będzie pokazywany w TVP1 od poniedziałku do piątku o godz. 18:55. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, pomiędzy "Koroną królów" a teleturniejem nie będzie emitowana przerwa reklamowa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeden z dziesięciu | Korona królów (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy