Reklama

Reklama

Hanna Lis: Rondel zamiast szpilek!

- Dziennikarstwo newsowe sprawia mi wciąż dziką frajdę - mówi Hanna Lis, dodając jednocześnie, że kręci ją też "lodówka, garnki, noże, piec, kuchenka". Dziennikarka wyznała, że czuje się "bardziej kobieco z rondlem w ręku, niż na dwunastocentymetrowych szpilkach".

Karierę dziennikarską Hanna Lis zaczynała w TVP1, gdzie od 1993 roku prowadziła "Teleexpress". Później była kolejno gospodynią "Dziennika" w TV4, "Wydarzeń" w Polsacie i "Wiadomości" w TVP1. Dziś jest twarzą dwójkowej "Panoramy".

Jak sama przyznaje, powrót przed kamerę po trzech latach przerwy wiązał się dla niej z wielkimi emocjami.

- Przyznaję że po trzyletniej przerwie trema była kolosalna. Jednak to nie kamera wywołuje takie emocje. Największa adrenalina jest wcześniej, w newsroomie, gdzie przygotowuje się materiały, pisze teksty, szuka tematów. To jest to, co najbardziej lubię w tej pracy i nawet nie miałam świadomości, jak bardzo za tym tęsknię, dopóki tutaj nie wróciłam - opowiada Hanna Lis w rozmowie z "Tele Tygodniem".

Reklama

Dziennikarka nigdy nie przestała żyć jak dziennikarz. Jak sama przyznaje, "poranny rytuał przeglądania prasy, internetu i buszowania po kanałach informacyjnych trwał bez zmian przez ostatnie trzy lata".

Przez ten czas, kiedy nie oglądaliśmy jej w telewizji, Hanna Lis oddawała się swoim pasjom, a jedną z nich jest... gotowanie. Jej blog kulinarny spotkał się z przyjęciem "nadspodziewanie ciepłym".

Jak dziennikarka czuje się w roli blogerki?

- Znakomicie! Uwielbiam internet, nie mam trudności z poruszaniem się po nim, to przede wszystkim sieć jest dla mnie źródłem informacji. Ktoś mnie ostatnio zapytał, czy nie bałam się zderzenia z internatuami. Nie bałam się. Od początku wierzyłam, że blog kulinarny czytają ludzie pozytywnie nastawieni do życia, którzy lubią je celebrować, a jedzenie jest ku temu świetną okazją. I nie zawiodłam się.

Żona Tomasz Lisa dodaje, że choć dziennikarstwo newsowe sprawia jej wciąż "dziką frajdę", cieszy się, że ma odskocznię od poważnych spraw w postaci bloga.

- Jest dobrze - mówi z uśmiechem.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje