Reklama

Foremniak, Gorczyca i Glinka wystartują w triathlonie

Popularne aktorki - Karolina Gorczyca, Katarzyna Glinka i Małgorzata Foremniak w sierpniu wystartują w triathlonie. Ten rok ogłoszono rokiem kobiet w tej dyscyplinie. Zmagania gwiazd śledzić będzie cała Polska.

1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegania - taki dystans będą miały do pokonania ambasadorki Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca i Małgorzata Foremniak wraz z 1500 innych zawodników z 16 krajów świata, zmierzą się z tym zadaniem w sierpniu.

Reklama

Obecność samych kobiet w grupie ambasadorów tych znanych zawodów to nowość. Dotychczas tej dorocznej imprezie patronowali przede wszystkim mężczyźni, m.in. Maciej Stuhr, Borys Szyc i Bartłomiej Topa, ponieważ triathlon nie jest popularny wśród kobiet. Aby zmienić ten stan rzeczy, organizatorzy Herbalife Triathlon Gdynia 2014, postanowili uczynić ten rok, rokiem kobiet. Na zawody w Gdyni zapisało się już 147 pań. Jest to rekordowa liczba.

Przyczyniły się do tego m.in. gwiazdy, które już rozpoczęły przygotowania. - Postanowiłam, że to będzie mój rok. Ostatnie trzy lata poświęciłam pracy i najbliższym. Teraz, chcę zrobić coś dla siebie. Bardzo brakowało mi sportu, ponieważ wcześniej dość często pojawiał się on w moim życiu. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu działam mniej aktywnie. Telefon od organizatorów tego triathlonu potraktowałam, więc jak prezent. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że się uda - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej Karolina Gorczyca.

Także Małgorzata Foremniak ma nadzieję, że uda się jej pokonać cały triathlon, tym bardziej, że jest ona najstarsza z tegorocznych ambasadorek. W środę artystka skończyła, bowiem 47 lat. - Chciałabym zmierzyć się ze sobą. Moim celem jest pokonanie słabości i nauczenie się bycia konsekwentną. Pomyślałam sobie, że jeśli przed 50-tką pokonam triathlon, to będę naprawdę zadowolona. Treningi się już zaczęły. Jesteśmy na łączach z trenerem. Na razie dużo biegamy i chodzimy - wyznała Foremniak.

Katarzynę Glinkę z kolei czeka niecodzienna rywalizacja. W triathlonie w Gdyni, tak jak rok temu, wystartuje także jej mąż. Artystka zdradza, że ma zamiar się z nim ścigać... - Kibicowałam mężowi w zeszłym roku. Patrząc na niego uważałam, że jest to nie do zrobienia. Miałam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę. Gdy zaproponowano mi udział w tych zawodach uznałam, że też chcę należeć do tej grupy ludzi. Podjęłam to wyzwanie i będę się ścigać z mężem - tłumaczy Glinka.

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 trwać będzie od 8 do 10 sierpnia. 9 sierpnia zawodnicy będą mogli wziąć udział w dystansie sprinterskim (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu). Główne zawody odbędą się 10 sierpnia.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje