Reklama

Filmy na Netflixie w Europie w gorszej jakości

Netflix zdecydował, że przez najbliższe 30 dni w europejskich krajach na platformie nie będzie dostępna opcja obrazu HD. Powodem przeładowane sieci związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Przez najbliższy miesiąc zapomnijmy o Netflixie w rozdzielczości HD

W większości krajów w Europie apeluje się do mieszkańców, by pozostali w swoich domach. Zarówno w Polsce, jak i innych państwach zamknięto szkoły, uczelnie, wszelkie placówki kulturowe oraz restauracje i kawiarnie. Ulice popularnych miast opustoszały. Ludzie stosujący się do próśb rządów przebywają w domach i... zwalczają nudę.

Reklama

Najlepszy i najpopularniejszym na to sposobem jest internet, dzięki któremu mamy dostęp do portali społecznościowych, gier oraz filmów. Na początku tego tygodnia gigant telekomunikacyjny Vodafone ogłosił wzrost korzystania z internetu w Europie aż o 50%.

W tej sytuacji, w środę komisarz UE ds. rynku wewnętrznego - Thierry Breton zwrócił się między innymi do prezesa platformy streamingowej Netflix, prosząc by podjął działania, które ograniczą ryzyko przeładowania sieci internetowych. Jak zgodnie uważa Komisja Europejska, nadmierny transfer danych spowodowany między innymi oglądaniem filmów wysokiej jakości wiąże się z ryzykiem obciążenia infrastruktury internetowej, która służy nie tylko do rozrywki.

"Aby zapewnić wszystkim dostęp do Internetu, zastosujmy definicję #SwitchToStandard, gdy HD nie jest konieczne" - pisze na Twitterze Breton.

W związku z naciskiem UE Netflix zdecydował się na pogorszenie jakości filmów oferowanych na platformie - odtwarzanie bez opcji HD (wysokiej rozdzielczości) przez 30 dni w całej Europie. Niższa rozdzielczość filmów ma zapewnić zmniejszenie zużycia danych o 25%.

Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

Aleksandra Biłas

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje