Reklama

Reklama

"Fargo": Jest zwiastun drugiego sezonu serialu

Pojawił się zwiastun drugiego sezonu serialu "Fargo". Kontynuacja ubiegłorocznego hitu stacji FX zadebiutuje na antenie już w paźzierniku.

Pojawił się zwiastun drugiego sezonu serialu "Fargo". Kontynuacja ubiegłorocznego hitu stacji FX zadebiutuje na antenie już w paźzierniku.
Patrick Wilson w zwiastunie drugiego sezonu "Fargo" /FX /materiały prasowe

Miniserial "Fargo" nawiązuje do głośnego filmu z 1996 roku w reżyserii braci Coen ("Big Lebowski", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Tajne przez poufne"). Serial nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły filmu, ale rozgrywa się w podobnym miasteczku, w którym pojawiają się podobne postaci - stąd m.in. zbieżność tytułów. Produkcja, nad którą również czuwali Coenowie, to świetnie skonstruowany scenariusz, kryminalna intryga, nietuzinkowe poczucie humoru oraz rewelacyjne kreacje aktorskie.   

Pierwszy sezon "Fargo" składał się z 10 odcinków i był odrębną, zamkniętą całością. 

Reklama

Na pierwszym planie błyszczeli Martin Freeman (serial "Sherlock" "Hobbit", "Autostopem przez galaktykę") oraz Billy Bob Thornton ("Zły Mikołaj", "Człowiek, którego nie było", "To właśnie miłość"), który do telewizji powrócił po prawie 20-letniej przerwie. Widzowie zobaczyli też Boba Odenkirka, czyli prawnika Saula Goodmana z serialu "Breaking Bad")oraz Allison Tolman, która rolą policjantki Molly Solverson przyćmiła, zdaniem wielu, Frances McDormand z oryginału. 

W 10 nowych odcinkach, które zadebiutują na antenie FX w październiku, główne role przypadną Kirsten Dunst i Jesse Plemonsowi. Na ekranie zobaczymy także: Teda Dansona, Patricka Wilsona, Nicka Offermana i Jean Smart.

W drugim sezonu "Fargo" cofniemy się w czasie do 1979 roku, w którym doszło do wspominanego w pierwszej transzy show tajemniczego zabójstwa w miejscowości Sioux Falls. Kryminalną zagadkę spróbuje rozwikłać młody policjant Lou Solverson (Patrick Wilson), w którego postać w premierowych odcinkach serialu wcielił się Keith Carradine.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama