Reklama

Reklama

Facet powinien zostać facetem

Olivier Janiak, prezenter, który co tydzień dzięki programowi "Co za tydzień" wprowadza widzów na salony, w tym również na zaplecza pokazów mody, o trendach wie naprawdę sporo. W rozmowie z PAP Life ocenia, jak się ma w Polsce moda męska?

"Moda męska rozwija się świetnie, ale to głównie na Zachodzie. Tam projektanci się nie boją eksperymentować i pokazać rzeczy nawiązujących do strojów kobiecych - zwiewnych swetrów czy długich płaszczy. U nas te trendy się nie przyjmują i mam nadzieję, że się nie przyjmą, bo facet powinien tak naprawdę zostać facetem" - mówi prezenter.

Zdaniem Oliviera Janiaka nie pozostajemy jednak daleko w tyle.

"Jeżeli chodzi o porównanie rynku zagranicznego z rynkiem polskim, to mamy się coraz lepiej. Dla mnie ogromną radością są nie tylko dokonania takich pojedynczych projektantów jak Tomasz Ossoliński czy Mariusz Przybylski, ale też takich, którzy szyją duże ilości dla każdego konkretnego nabywcy jak marka Rage Race, która ma co prawda jeden salon w Warszawie, ale ich projektant - Rafał Czapul - jest po prostu geniuszem" - przekonuje dziennikarz.

Reklama

Co najbardziej podoba się prezenterowi w projektach Czapula - do niedawna głównego projektanta Wólczanki i Vistuli, który pod koniec ubiegłego roku zadebiutował z własną kolekcją.

"Czerpie z tego, co jest na świecie i przekłada to odrobiną polskości. Jeśli on miałby być wizytówką polskiej mody męskiej w świecie, to bez dwóch zdań jest ona znakomita" - dodaje Janiak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prezenter | faceci | moda | Co za tydzień | moda męska | facet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy