Reklama

Reklama

Ewa Wachowicz zdobyła najwyższy szczyt Turcji

Zdobywanie najwyższych górskich szczytów na świecie to wielka pasja Ewy Wachowicz. Stanęła prawie na wszystkich szczytach Korony Wulkanów. Teraz udało się jej zdobyć Ararat - najwyższy punkt Turcji. Było to jej drugie podejście – przy poprzednim odmroziła sobie palce prawej stopy.

"Przy wyjątkowo silnym wietrze (ok. 100 km/h) stanęliśmy na szczycie Araratu 5137 m n.p.m. (5165 m n.p.m. wg oznaczenia w Turcji). Najważniejsze, że cali i zdrowi wracamy do kraju" - Ewa Wachowicz pochwaliła się na Instagramie kolejnym wspinaczkowym sukcesem, który osiągnęła z członkami swojej ekipy.

"Trudy wyprawy wynagradzają zapierające dech w piersiach widoki. Kilka lat temu byłam na skiturowej wyprawie (na nartach - red.) i nie udało mi się wejść na szczyt. Tym razem góra zdobyta! Jest radość i satysfakcja" - pisze autorka programu "Ewa gotuje". Namiastki tych oszałamiających widoków fani Wachowicz mogą zasmakować, przeglądając galerię zdjęć, którą dołączyła. Okazuje, że mimo letniej pory na szczycie nie brakowało śniegu i nieodzowne były grube kombinezony.

Poprzednia wyprawa na Ararat zakończyła się dla Wachowicz odmrożeniem palców prawej stopy. "Wyglądało to okropnie. Zeszły mi paznokcie, część stopy miałam czarną. Bałam się, przyznaję, amputacji, ale lekarze mnie uspokoili, że tak źle nie jest. Prawie pół roku chodziłam w crocsach, do spódniczki również, bo żadnych innych butów nie byłam w stanie założyć" - opowiadała w swojej książce "Wszystkie korony Ewy Wachowicz". Odmrożenia nabawiła się w efekcie tego, że nie zadziałał ogrzewacz do buta skiturowego, zasilany z baterii.

Reklama


Ararat jest świętą górą dla Ormian. Widnieje nawet w ich narodowym godle. Jednak obecnie góra jest na terytorium Turcji. Według Biblii Ararat jest miejscem, na którym osiadła Arka Noego.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Wachowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy