Reklama

Reklama

"Ekler": Serialowa parodia Telewizji Trwam od 14 października na YouTubie

Na 14 października zaplanowano premierę internetowego serialu satyrycznego „Ekler”, który inspirowany jest działalnością Telewizji Trwam i Radia Maryja. W produkcji, którą oglądać będzie można w serwisie YouTube, zobaczymy m.in. Piotra Cyrwusa, Bartłomieja Kasprzykowskiego, Krzysztofa Skibę, Aleksandrę Szwed, Rafała Rutkowskiego i Beatę Kawkę.

Akcja serialu "Ekler" rozgrywać się będzie w redakcji katolickiej telewizji "Wytrwamy", a głównym bohaterem i duchowym liderem jest postać "Ojca Przewodnika".

"Ekler": Pierwowzorem Tadeusz Rydzyk i Telewizja Trwam

"'Ekler' jest satyrą na to, co mi się nie podoba, co wokół mnie jest wręcz niemoralne. Chcę żebyśmy przestali przymykać oko na to, że ten rząd traktuje nasz kraj jak dojną krowę" - scenarzystka serialu, Ewa Telega, mówiła w rozmowie z "Newsweekiem".

"Kiedy zapadła decyzja, że pierwowzorem będzie Telewizja Trwam, zrobiłam bardzo dokładny research. Zaczęłam czytać wypowiedzi pana Rydzyka i wypowiedzi naszych polityków przyjeżdżających do niego. Okazało się, że to jest gotowy scenariusz. Wystarczy skleić ze sobą te wypowiedzi, odtworzyć to, jak oni do siebie mówią, jak zachowują się wobec siebie. Więc skorzystałam z tego w dużym stopniu, pisząc 'Ekler'"- dodała Telega.

Reklama

Producentką przedsięwzięcia jest Beata Harasimowicz ("Mały Grand Hotel"). "Serial 'Ekler' nie jest o wierze czy religii, ale o wypaczeniach w instytucji Kościoła katolickiego w Polsce" - mówiła w rozmowie z Onetem. Według niej Radio Maryja to "tajemnicze imperium". "Za murami toruńskiego radia i telewizji dzieje się jakieś życie, które ma wpływ na absolutnie całe społeczeństwo, ale jak jest naprawdę, nie wie nikt" - wyjaśniała Harasimowicz.

"Ekler": Kto wystąpi w serialu?

Z opublikowanych na Instagramie serialu zdjęć, wiemy, że w postać inspirowaną prezydentem Dudą wcielił się Piotr Cyrwus, Beacie Kawce przypadła w udziale kreacja odpowiednika Beaty Kempy. Sparodiowani zostaną też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, europosłanka Beata Szydło oraz były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W serialu pojawią się również: Antek Smykiewicz, Katarzyna Ucherska, Krzysztof Skiba, Rafał Rutkowski, Aleksandra Szwed oraz Bartłomiej Kasprzykowski.

Dlaczego to ekler, a nie kremówka jest symbolem tego serialu? - zastanawiają się twórcy serialu. "A cóż lepiej symbolizuje wnętrze skrywane pod warstwą pobożności?" - odpowiadają, dodając, że słowo "ekler" zapożyczone jest z francuskiego słowa "éclair", oznaczającego błyskawicę.

"Ekler": Kiedy premiera serialu?

Twórcy serialu zaprezentowali właśnie pierwszy fragment produkcji, w którym postać wzorowana na Tadeuszu Rydzyku odmawia wypicia wódki Soplica, oburzony nazwą zapożyczoną od "neofity i fałszywego księdza". "Zjeżdżaj mi tu z tym!" - krzyczy w kierunku bohatera granego przez Krzysztofa Skibę, po czym rozpoczyna konsumpcję prawdziwej gorzałki w rytm muzyki do słów "Dawaj w gaz!".

Na razie wyprodukowano 8 odcinków, z których każdy trwa blisko 10 minut. Będą publikowane na kanale Ekler w serwisie YouTube.

Czy "Ekler" powtórzy sukces stworzonego przez lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju, Roberta Górskiego, satyrycznego serialu "Ucho prezesa", który również debiutował w serwisie YouTube, zanim nie pojawił się w ofercie platformy Showmax (oraz na antenie TV4 i Comedy Central)? O tym przekonamy się za parę miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ekler (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL