Reklama

​Edyta Herbuś o pierwszym morsowaniu

Tak szczęśliwej Edyty Herbuś dawno nie widzieliśmy! Gwiazda "Pierwszej miłości" pokonała strach przed zimnem i dołączyła do coraz liczniejszego grona osób, które morsują. Od razu zapowiedziała, że kąpieli w lodowatej wodzie będzie zażywać częściej.

Edyta Herbuś poszła "na żywioł"

"Dziś radocha po pierwszym morsowaniu. Spodobało mi się to wyzwanie! I nic nie szkodzi, że moja zmarznięta d... skurczyła się dziś do rozmiaru laskowego orzeszka...;) Serce mam nadal jak dzwon i temperament wystarczająco 'dziewczyński', by nie ograniczać się w życiu do wygodnictwa" - napisała w poście na Instagramie aktorka.

Zanurzanie się na kilka minut w zimnej wodzie, gdy temperatura powietrza jest bliska zera, staje się w Polsce coraz popularniejsze. Osoby, które to praktykują, przekonują, że dzięki kilkuminutowej kąpieli w lodowatej wodzie mają lepszą odporność na infekcje i zdecydowanie więcej energii. Morsowanie poprawia także wydolność i ukrwienie całego organizmu. Zwolennicy morsowania twierdzą, że dzięki kąpielom wygładza się i ujędrnia także skóra.

Reklama

Potwierdza to także Edyta Herbuś, która napisała: "Jest wyzwanie, jest zabawa! Zachęcam wszystkich do tego przeżycia, które orzeźwia ciało i umysł. Przyznać się, kto z Was już próbował?".

W jednym z komentarzy aktorka zdradziła także, jak się przygotowywała do swojego debiutu w morsowaniu: "Ja tylko zrobiłam dziś rozgrzewkę i poszłam na żywioł".

Udanego debiutu pogratulowały Herbuś inne gwiazdy, m.in. Anna Powierza, która również morsuje. "Super! ja to uwielbiam" - napisała, a Marek Kaliszuk dodał: "Wow! Brawo".

Morsowanie ma w Polsce coraz więcej zwolenników, także wśród gwiazd. W ten weekend relację z kąpieli wrzuciła na Instagrama także Joanna Moro, która napisała: "Kochani, co się działo! Emocje sięgały zenitu! Właśnie zainaugurowałyśmy wspólnie z koleżankami aktorkami aktorski klub kobiet morsów". Aktorki, o których wspominała, to m.in.: Marta Chodorowska - znana z seriali "Ranczo" i "Pierwsza miłość" oraz Anna Oberc - występująca w "M jak miłość". Kąpiele w zimnej wodzie praktykują także Ewa Kasprzyk, Beata Sadowska czy Karolina Ferenstein-Kraśko.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Herbuś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama