Reklama

Reklama

Dziennikarze w programach informacyjnych. Jakie zmiany?

Nową twarzą "Faktów" została Diana Rudnik, do "Teleexpressu" wróciła zaś Marta Piasecka. Na tym nie koniec niespodzianek w znanych programach informacyjnych i publicystycznych.

Diana Rudnik w "Faktach" TVN

Diana Rudnik jest dobrze znana widzom TVN24, bo od kwietnia ubiegłego roku w tej stacji była gospodynią "Faktów po południu" i "Faktów w południe". Wcześniej, przez 10 lat pracowała w telewizji publicznej, gdzie najpierw była prezenterką TVP Info, a następnie m.in. prowadziła główne wydanie "Wiadomości" w Jedynce.

Dziennikarka twierdzi, że tematy polityczne nieustannie ją fascynują i czuje się uzależniona od adrenaliny i tempa, które towarzyszą jej w pracy. Do "Faktów" w TVN oraz "Faktów po Faktach" w TVN24, przyszła na zastępstwo za Anitę Werner, ale mówi się, że na stałe dołączy do prowadzących program, m.in. Justyny Pochanke i Grzegorza Kajdanowicza.

Reklama

Rodzina najważniejsza

Z powrotu do pracy cieszy się Marta Piasecka z "Teleexpressu". Z telewizyjną Jedynką związała się wiosną 2016 roku, ale już w styczniu 2017 roku została mamą i poszła na roczny urlop macierzyński. - Najważniejsze jest dla mnie życie rodzinne, dopiero na drugim miejscu jest kariera - podkreśla w wywiadach dziennikarka, prywatnie żona Jana Piaseckiego, reportera TVP Sport.

Czas na przerwę

Życie rodzinne to teraz najważniejsza sprawa także dla Magdaleny Kaliniak z "Wydarzeń" w Polsacie. Dziennikarka, która prowadzi polsatowski program informacyjny o 15.50, jest w siódmym miesiącu drugiej ciąży i prawdopodobnie wkrótce będzie musiała zaplanować sobie małą przerwę od pracy. Kiedy i kto ją zastąpi - jeszcze nie wiadomo.

Śladami znanych ojców

Tymczasem w programach publicystycznych pojawiły się dwie nowe twarze. Krzysztof Miecugow, syn Grzegorza, wystąpił gościnnie w TVN24 w "Szkle kontaktowym", programie, w którym wcześniej gospodarzem był jego ojciec. Choć ma doświadczenie dziennikarskie, dotąd nie występował na żywo. Koledzy po fachu twierdzą, że był to niezwykle udany debiut i trzymają kciuki, by zaowocował dłuższą współpracą Krzysztofa ze "Szkłem kontaktowym".

Natomiast w TVP Info współpracę z magazynem "Minęła 20" rozpoczął Jonasz Rewiński, syn aktora i satyryka Janusza. Ma wykształcenie prawnicze, ale najlepiej się czuje jako dziennikarz i komentator polskiej sceny politycznej.

AJ

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Diana Rudnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje