Reklama

Reklama

Dowbor: Trzeba odreagować

Maciej Dowbor przygotowuje się do lipcowego startu w triathlonie. Treningi wymagają od niego systematyczności, a także przestrzegania diety, z czym ciężko poradzić sobie w święta.

Biegasz, pływasz, przestrzegasz diety, a świąteczne obżarstwo za pasem... Jak zamierzasz to wszystko pogodzić?

Maciej Dowbor: - Nie jestem wielkim miłośnikiem celebrowania świąt Bożego Narodzenia. Myślę, że jeżeli będę trenował i zjem trochę makowca i pierogów, to dramatu nie będzie (śmiech).

Z czym kojarzą ci się święta?

- Moja rodzina pochodzi z Wileńszczyzny i dlatego w czasie Bożego Narodzenia pojawia się u nas wiele potraw z maku. Jemy też smażone pierogi i barszcz z uszkami. Właśnie te przysmaki przychodzą mi na myśl, gdy myślę o świętach.

Reklama

W czasie świąt wykorzystujesz urlop?

- Z urlopem nie mam nigdy problemu, ponieważ w telewizji cykl produkcyjny zamyka się tuż przed świętami. Do 28 grudnia nie robi się nic - ten czas mogę spędzić z rodziną, a nie w pracy. Od 28 grudnia jesteśmy już wszyscy na próbach do sylwestra w Polsacie i siłą rzeczy czas świąteczny się wtedy dla mnie kończy.

Pracujesz w sylwestra już od siedmiu lat. Jesteś z tego zadowolony?

- Sylwestrowa Moc Przebojów to jedna z większych imprez w naszym kraju. Nie ukrywam, że udział w tym wydarzeniu to dla mnie wielka satysfakcja zawodowa i dowód na to, że firma ma do mnie zaufanie. Dlatego bardzo się z tego cieszę.

W tę wyjątkową noc kończysz pracę około godziny drugiej w nocy. Co potem? Świętujesz Nowy Rok, czy od razu idziesz spać?

- Nie oszukujmy się! Wtedy kończy się temat diety i unikania używek. Sylwestrowa Moc Przebojów to sześć godzin programu na żywo w telewizji. Trzeba odreagować (śmiech).

Z Maciejem Dowborem rozmawiała Dominika Gwit (PAP Life).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Maciej Dowbor jest prezenterem telewizyjnym. Pracował m.in. dla telewizji TVN i TVP2. Od 2005 roku związany jest z Polsatem. Jest synem prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor. Ma 33 lata. Jego życiową partnerką jest aktorka Joanna Koroniewska. Mają córkę Janinę.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL