Reklama

Reklama

Depresja gwiazd. Ten smutek nie wybiera

Wstrząsające wyznanie Justyny Kowalczyk poruszyło nie tylko kibiców sportowych. Kolejny raz okazało się, że przed depresją nie chronią ani sława, ani pieniądze...

Większość z nas uważało ją za kobietę niezłomną, heroiczną i... szczęśliwą. Pewnie dlatego opowieść Justyny Kowalczyk o tym, że od dłuższego czasu cierpi na stany depresyjne wywołało szok. A przecież nasza znakomita sportsmenka nie jest pierwszą gwiazdą, która przyznaje się do tego, że życie ją przerosło, a przyszłość widzi jedynie w czarnych barwach.

Jedną z pierwszych znanych osób, o której mówiło się, że cierpi z powodu problemów psychicznych, był Robert Gonera. Aktor kilka lat temu postanowił na pewien czas zawiesić karierę. Wycofał się także z życia towarzyskiego. Wprawdzie powrócił do zawodu i mogliśmy go oglądać m.in. w "Przepisie na życie", "Czasie honoru" i "Na dobre i na złe", ale podobno nadal nie poradził sobie w pełni z chorobą.

Reklama

Do depresji kilka lat temu przyznała się także Danuta Stenka. Okazało się, że cierpiała na nią, gdy była u szczytu sławy, a telefon z kolejnymi propozycjami dzwonił na okrągło. - Budziłam się rano i zanim otworzyłam oczy, chciało mi się płakać. Mówią ci, że trzeba przestawić samochód, a tobie chce się płakać. Masz pójść do pracy, chce ci się płakać. Masz nie przychodzić, też chce ci się płakać. Smutek się nasilał, czułam, jak spadam na dno - wspomina trudny okres aktorka.

O podobnych przerażających doświadczeniach opowiedziała także Jolanta Fraszyńska, która po uporaniu się z załamaniem nerwowym postanowiła pomóc innym i została Ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji. - W trakcie spektaklu zemdlałam. To był przełom, wystraszyłam się, że tracę kontrolę nad ciałem, a przecież ono jest moim instrumentem pracy. Zrozumiałam, że muszę podjąć terapię - szczerze wyznała aktorka.

Problemy z psychiką, to nie tylko domena polskich gwiazd. Na depresję cierpieli m.in. Jim Carrey, Robin Williams i Hugh Laurie. Podobno nie ominęła ona też kobiety, która ma wszystko: urodę, sławę i kochającą rodzinę, czyli Angeliny Jolie. Dobrze, że sławni decydują się opowiadać o swoich kłopotach. Takie wyznania mogą pomóc tym, którzy dotąd wstydzili się poprosić o wsparcie.

SID

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Kurier TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje