Reklama

Depresja gwiazd. Ten smutek nie wybiera

Wstrząsające wyznanie Justyny Kowalczyk poruszyło nie tylko kibiców sportowych. Kolejny raz okazało się, że przed depresją nie chronią ani sława, ani pieniądze...

Większość z nas uważało ją za kobietę niezłomną, heroiczną i... szczęśliwą. Pewnie dlatego opowieść Justyny Kowalczyk o tym, że od dłuższego czasu cierpi na stany depresyjne wywołało szok. A przecież nasza znakomita sportsmenka nie jest pierwszą gwiazdą, która przyznaje się do tego, że życie ją przerosło, a przyszłość widzi jedynie w czarnych barwach.

Reklama

Jedną z pierwszych znanych osób, o której mówiło się, że cierpi z powodu problemów psychicznych, był Robert Gonera. Aktor kilka lat temu postanowił na pewien czas zawiesić karierę. Wycofał się także z życia towarzyskiego. Wprawdzie powrócił do zawodu i mogliśmy go oglądać m.in. w "Przepisie na życie", "Czasie honoru" i "Na dobre i na złe", ale podobno nadal nie poradził sobie w pełni z chorobą.

Do depresji kilka lat temu przyznała się także Danuta Stenka. Okazało się, że cierpiała na nią, gdy była u szczytu sławy, a telefon z kolejnymi propozycjami dzwonił na okrągło. - Budziłam się rano i zanim otworzyłam oczy, chciało mi się płakać. Mówią ci, że trzeba przestawić samochód, a tobie chce się płakać. Masz pójść do pracy, chce ci się płakać. Masz nie przychodzić, też chce ci się płakać. Smutek się nasilał, czułam, jak spadam na dno - wspomina trudny okres aktorka.

O podobnych przerażających doświadczeniach opowiedziała także Jolanta Fraszyńska, która po uporaniu się z załamaniem nerwowym postanowiła pomóc innym i została Ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum Przeciw Depresji. - W trakcie spektaklu zemdlałam. To był przełom, wystraszyłam się, że tracę kontrolę nad ciałem, a przecież ono jest moim instrumentem pracy. Zrozumiałam, że muszę podjąć terapię - szczerze wyznała aktorka.

Problemy z psychiką, to nie tylko domena polskich gwiazd. Na depresję cierpieli m.in. Jim Carrey, Robin Williams i Hugh Laurie. Podobno nie ominęła ona też kobiety, która ma wszystko: urodę, sławę i kochającą rodzinę, czyli Angeliny Jolie. Dobrze, że sławni decydują się opowiadać o swoich kłopotach. Takie wyznania mogą pomóc tym, którzy dotąd wstydzili się poprosić o wsparcie.

SID

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Kurier TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje