Reklama

Czesio do europarlamentu!

Dla młodzieży polityka to świat absurdów. Przez dwa tygodnie nastolatki na jednym z portali internetowych zgłaszały kandydatów na europosłów, mogły też głosować na polityków z oficjalnych list partyjnych. Okazało się, że pierwsze miejsce na liście zajął... Czesio z "Włatców Móch".

"Dziennik" wymienia postaci, które zdobyły największe poparcie. W pierwszej pięćdziesiątce nie ma żadnego kandydata na europosła.

Reklama

Listę otwiera... Czesio z "Włatców Móch". Tuż za nim plasuje się Ędward Ącki, a następna jest BrzydUla. Donald Tusk (miejsce 19.) przegrał nie tylko ze Shrekiem, ale i z Harry Potterem, nie mówiąc już o kabarecie Ani Mru Mru.

O. Tadeusz Rydzyk w towarzystwie Janusza Palikota okupują miejsca 31. i 32. i mogą się cieszyć, że są wyżej niż Mieszko I. Jarosław Kaczyński wylądował na pozycji 72. i jest o oczko lepszy od Władimira Putina.

"Gdyby wyrzucić z tej listy postaci fikcyjne, czyli wszystkich Czesiów i Shreków, to okaże się, że pozostaną głównie osoby, które są całkowicie apolityczne" - mówi socjolog Dominik Antonowicz z UMK w Toruniu.

Według niego dla młodych ludzi świat polityki to świat absurdu. Wybierając Czesia jako czołowego kandydata swojej listy, młodzież po prostu obśmiewa realnych polityków. Wniosek nasuwa się sam: wybór młodzieży to swego rodzaju bunt przeciwko polityce.

Głosowanie nastolatków odbyło się na stronie Epuls.pl. Oficjalne wyniki ogłoszono we wtorek, 2 czerwca, rano.

Pierwsza dziesiątka "europarlamentarzystów":

1/ Czesio - 3256 głosów
2/ Ędward Ącki - 2542 głosów
3/ BrzydUla - 2017 głosów
4/ Shrek - 1446 głosów
5/ Szymon Majewski - 1374 głosów
6/ Jurek Owsiak - 1186 głosów
7/ Kuba Wojewódzki - 1180 głosów
8/ Dorota Doda Rabczewska - 1152 głosów
9/ Peja - 1133 głosów
10/ Tomasz Karolak - 1029 głosów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: świat | czesio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje