Co nas czeka jesienią, czyli telewizyjne nowości
Za oknem wciąż lato, ale najważniejsze stacje ogłosiły już, co widzowie będą mogli zobaczyć jesienią. Prezentujemy wszystkie nowe pozycje, jakie pojawią się na ich antenie.
"Rezydencja" to jedyna polska serialowa nowość w jesiennej ramówce TVP1. Format będzie emitowany równolegle w TVP1 i w TVP HD od wtorku do czwartku o godz. 21:35 (premiera 7 września).
Serial opowiada historię bardzo bogatej rodziny, w której nagle, oprócz pieniędzy i wpływów, zaczynają liczyć się emocje. A to za sprawą zwyczajnej młodej kobiety, która trafia do imperium zarządzanego przez jej ojca. O czym nie wie żadne z nich. W serialu występują: Anna Cieslak, Jan Wieczorkowski, Jerzy Zelnik, Grażyna Szapołowska i Katarzyna Figura.
Jesienią pojawią się też 3 zagraniczne produkcje: amerykański serial sensacyjny "Białe kołnierzyki" (od 13 września, we wtorki o godz. 20:25), wojenny "Pacyfik" wyprodukowany przez Stevena Spielberga (od 14 września, w środy o godz. 20:25), oraz młodzieżowy format "Glee" (od 11 września, w niedziele o godz. 14:40).
13 września zadebiutuje nowy talk-show prowadzony przez Piotra Kędzierskiego zatytułowany "To lubię!". W programie: rozmowy z gwiazdami, skecze, piosenki i specjalny cykl: "Świat według Andrzeja Poniedzielskiego". Gośćmi magazynu będą filmowcy, pisarze, gwiazdy kina i teatru. Program emitowany będzie we wtorki o godz. 21:50.
We wrześniu TVP1 wprowadza także nowe pasmo edukacyjne, które będzie nadawane od poniedziałku do czwartku w godzinach porannych i każdego dnia poświęcone będzie innemu tematowi. Widzowie zobaczą w nim programy takie jak: "Żartem z Mocartem" (cykl popularyzujący muzykę klasyczną poprzez żart i zabawę z udziałem Grupy MoCarta (od 12 września o godz. 9:50), "Jeden dzień z życia" (krótkie filmy dokumentalne o pracy i codziennym życiu ludzi, którzy w swojej pracy wykorzystują nowe media (od 12 września o godz. 10:10), "Bezgranicznie kulturalni" (cykl reportaży pokazujący odbiór polskiej kultury za granicą - od 19 września o godz. 9:50), "Badacze natury" (seria filmów o ludziach, którzy zgłębiają tajniki przyrody - od 6 września o godz. 9:50) oraz poradnikowy program katolicki "Mam przepis na...", prowadzony przez Hannę Pawilonis (emisja od 7 września o godz. 11:30).
Dodatkowo w soboty o godz. 13:00 Radek Brzózka poprowadzi magazyn "Jak to działa?". Przedstawi w nim zasadę działania wielu przedmiotów codziennego użytku. Premiera 10 września.
Swój program "Weekendowy magazyn filmowy", w soboty o 13:50, będzie miał także Tomasz Raczek.
Największym hitem jesiennej ramówki Dwójki ma być muzyczny program "The Voice of Poland", w którym poszukiwany będzie najlepiej śpiewający wokalista. Kandydatów oceniać będzie czwórka jurorów-trenerów, którzy jednocześnie opiekować się będą wybranymi uczestnikami. Zwycięzca show otrzyma międzynarodowy kontrakt płytowy.
Program będzie nadawany od września w soboty o godz. 20:00. Poprowadzi go Hubert Urbański, a trenerami uczestników będą: Kayah, Ania Dąbrowska, Andrzej Piaseczny oraz Nergal.
Oprócz niego na antenie TVP2 pojawią się także dwa nowe seriale.
"Wiadomości z drugiej ręki" to komediowa produkcja, oparta na argentyńskim formacie "The Succesfull Mr and Mrs Pells", która opowiada o świecie gwiazd telewizyjnych. Nie zabraknie w nim miłości, zdrady, tajemnic i walki o karierę. Świat pełen blichtru i manipulacji zostanie pokazany z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru, a całość dopełnią aluzje do polskiej rzeczywistości.
Bohaterami serialu są Marcin Wilk (Wojciech Mecwaldowski) i Agata Rusek (Magdalena Łaska) - najpopularniejsza para medialna w kraju. Wspólnie prowadzą program informacyjny w prywatnej telewizji PL24.
Emisja serialu od poniedziałku do czwartku o godz. 18:50 (od 5 września). Powstało czterdzieści osiem 25-minutowych odcinków.
"Głęboka woda" opowiadać będzie o grupie osób, pracujących w jednym z Ośrodków Pomocy Społecznej. Ich liderem jest Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński), świeżo mianowany dyrektor Ośrodka.
W serialu poruszone zostaną wątki dotyczące problemów społecznych, takich jak: alkoholizm, przemoc domowa, narkomania, bezrobocie ale również nowe problemy polskiego społeczeństwa dotyczące m.in. imigrantów ze Wschodu, mniejszości romskiej czy też "sierot" dzieci polskich emigrantów. Serial pokazuje także nie mniej emocjonujące życie prywatne głównych bohaterów, które przeplata się z pracą w Ośrodków Pomocy Społecznej.
W rolach głównych oprócz Marcina Dorocińskiego wystąpią w nim: Katarzyna Maciąg (Mika), Małgorzata Buczkowska (Marta), Marta Klubowicz (Alina), Agnieszka Podsiadlik (Małgosia), Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Teresa), Rafał Maćkowiak (Maks), Piotr Nowak (Jerzy) i Marta Juras (Iza).
Pomysłodawcą i reżyserem serialu jest Magdalena Łazarkiewicz, a muzykę napisał Antoni Komasa Łazarkiewicz.
Trzynastoodcinkową "Głęboką wodę" widzowie Dwójki będą mogli oglądać od 4 grudnia, w niedziele o godz. 21:00.
Ponadto, w dni powszednie w godz. 16:20-17:20 Dwójka ma nadawać kulturalno-edukacyjny program dla młodzieży, a w godz. 19:30-20:00 (oprócz piątków) będzie emitowane pasmo reportersko-dokumentalne.
Jakie nowości na jesień przygotowała stacja, której dyrektorem programowym jest Edward Miszczak?
"S.O.S. dla świata", to program, który pokazuje problemy ekologiczne i społeczne, takie jak brak dostępu do wody, nielegalny handel czy znęcanie się nad zwierzętami. Pomysłodawczyni projektu - Magdalena Dul-Komosińska (Managing Director WWF) - podkreśla, że większość Polaków nie zdaje sobie sprawy jak wiele mogą zmienić jednostkowe decyzje i działania.
W programie wzięło udział sześć znanych postaci, takich jak Patricia Kazadi, Michał Piróg czy Mateusz Damięcki. Gwiazdy zdecydowały się uczestniczyć w nim charytatywnie, a WWF przyznaje, że zasady gry od początku były jasne - jeśli celebryci zobaczą, że ekolodzy wyolbrzymiają problemy, będą mogli o tym opowiedzieć przed kamerą. Uczestnicy jednak zgodnie twierdzą, że to co zobaczyli, przeszło ich najśmielsze oczekiwania, a skala problemów przerasta nasze wyobrażenia o nich.
Jesienią poznamy też kolejnych przystojnych policjantów i piękne policjantki, ponieważ do tradycyjnych już dla tej stacji seriali kryminalnych takich jak "W11", czy "Detektywi", dołączy "Układ warszawski" z Olgą Bołądź i Lesławem Żurkiem w roli nieustraszonych stróżów prawa.
Głównego bohatera serialu, Marka Opornego, poznajemy jako pracownika Wydziału Przestępczości Gospodarczej. Młody mężczyzna marzy o zostaniu prawdziwym policjantem. Chęci jednak nie idą w parze z realizacją szczytnych celów. Zdarza mu się czasem przekroczyć swoje kompetencje, za co zostaje oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na czerniakowskim komisariacie. W ten oto sposób jego zawodowe marzenie ma szansę się spełnić.
Na komisariacie zaś nie witają go z uśmiechem. Spotyka grupę dość sceptycznie nastawionych do niego policjantów. Prym wiedzie niejaki Kosa, obok niego szukający autorytetu Sikorek oraz wygadana ponad miarę komisarz Szarek. A to dopiero początek, bowiem pierwszym zadaniem Opornego będzie złapanie najsłynniejszego włamywacza w Polsce o wdzięcznym pseudonimie Łapa. Ów Łapa jest podejrzany o kradzież pewnej bardzo cennej kolii.
Bołądź i Żurkowi towarzyszy w "Układzie..." plejada gwiazd: Jan Englert, Katarzyna Gniewkowska, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Herman, Adam Ferency, Bartek Topa i Alan Andersz.
Mimo że jesienią z ekranu zniknie "Szymon Majewski Show", sam dziennikarz w TVN-ie pozostanie i poprowadzi program "HD w 3D", gdzie nadal w poniedziałki będzie bawił widzów swoim dość kontrowersyjnym poczuciem humoru.W nowym programie jako Mike Szymański będzie zakładał od podstaw swoją -tytułową - telewizję. Jako nowoczesny menedżer i pewny siebie redaktor naczelny będzie szukał nowych form i gwiazd. Jego stacja będzie miała charakter informacyjno-rozrywkowy. Mike Szymański będzie miał w swoim zespole doświadczonych reporterów, firmowe samochody i dział marketingu, jednak widzowie już na pierwszy rzut oka zobaczą, że profesjonalizm to tutaj przerost formy nad treścią.
Tuż przed programem Majewskiego, emitowany będzie natomiast nowy teleturniej zatytułowany "Milion w minutę". Milion, bo właśnie tyle mogą wygrać jego uczestnicy! Odrobina sprawności fizycznej, trochę szczęścia i sprytu wystarczy, by zdobyć główną nagrodę. Każdy odcinek show będzie zaskakiwał widzów nowymi pomysłami. Tak dziwacznych dyscyplin sportowych w polskiej telewizji jeszcze nie było, a determinacja i kreatywność uczestników będą iście imponujące. Nowy teleturniej poprowadzi Marcin Prokop.
A dla miłośników historii obyczajowych takich, jak: "Prosto w serce", "Przepis na życie" czy "Na Wspólnej" stacja przygotowała kolejną propozycję. Będzie to rodzima wersja popularnego amerykańskiego serialu o przygodach mężczyzny, który musi sobie poradzić ze skomplikowanym życiem rodzinnym. W polskiej wersji, która nosi tytuł "Wszyscy kochają Romana" w tytułową rolę wciela się Bartek Kasprzykowski, a partnerują mu m.in. Aneta Todorczuk-Perchuć, Anna Seniuk, Joachim Lamża i... raper Tede.
A co widzom zaproponuje Polsat?
Stacja nie będzie emitowała nowych seriali, będziemy za to oglądali nowe odcinki naszych ulubionych produkcji.
Złamane serca i zacięta rywalizacja Magdy Schejbal z Kasią Maciąg - to czeka widzów w trzecim sezonie "Szpilek na Giewoncie". Plejada popularnych aktorów po raz kolejny zawinie też do portu w Trójmieście i otworzy przed widzami drzwi do nieznanych rozdziałów swojego życia w "Linii życia". Dowiemy się co knuje Tomasz Ciachorowski i jak trwały okaże się romans Pauliny Chruściel i Radosława Pazury. Atmosferę rozgrzeje Stefano Terrazzino, a wiele łez wyleje Anna Samusionek. Do obsady serialu dołączy jesienią Anna Prus.
Po raz kolejny Polsat otworzy drzwi luksusowego "Hotelu 52", w którym przeplatają się miłosne historie i ludzkie dramaty. Zaskakujące sytuacje i tajemnicze sprawy rozgrywające się w zamkniętych apartamentach, nie pozwalają personelowi odetchnąć. Dużo zamieszania wprowadzi Marieta Żukowska, jako nowa recepcjonistka.
Na antenie Polsatu nie zabraknie też "Pierwszej miłości", "Ludzi Chudego", "Świata według Kiepskich", "Malanowskiego i partnerów", czy "Daleko od noszy".
Już 4 września o godz. 20.00 rozpocznie się premierowy odcinek sztandarowego show Polsatu - "Must be the music. Tylko muzyka". Przypomnijmy, że w pierwszej edycji muzycznego programu główną nagrodę, 100 tys. złotych oraz występ podczas tegorocznego Sopot TOPtrendy Festiwal, zdobył olsztyński zespół Enej. Jury, w składzie: Kora, Adam Sztaba, Wojtek Łozowski i Elżbieta Zapendowska znowu będzie szukała muzycznych talentów. UWAGA: zmienia się dzień emisji. "Must be the music..." będziemy oglądać nie w soboty, a w niedziele. Program postanowił konkurować z nadawanym o tej samej porze "Tańcem z gwiazdami" (w TVN). Kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko?
"Państwo w Państwie" to nowy program publicystyczny, który od września będzie nadawany w niedzielę o godz. 19.30. Każde wydanie to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników w stosunku do przedsiębiorcy. Gospodarzem programu będzie Przemysław Talkowski - dziennikarz Polsat News.
Tej jesieni na antenę telewizji Polsat - po przerwie - powrócą "Światowe Rekordy Guinnessa". Maciej Dowbor, gospodarz show, spotka się z kolejnymi rekordzistami świata.
Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana polskiej telewizji w jednym miejscu!
Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!